Založ si blog

Návod ako vyrobiť z dodávok zbraní pre Islamský štát, ruský útok na Česko.

V októbri 2014 došlo v muničnom sklade vo Vrběticiach k výbuchu 50 ton munície. O dva mesiace neskôr vybuchol druhý sklad ktorý obsahoval asi 13 ton munície. Česká polícia to vyšetrovala ako všeobecné ohrozenie.

Po siedmych rokoch, čítate dobre siedmych rokoch,  sme sa cez mediálne predpripravovanú inscenáciu dozvedeli, že na základe „jasných dôkazov“ bezpečnostných zložiek, je dôvodné podozrenie o zapojení dôstojníkov ruskej spravodajskej služby GRU, do výbuchu muničných skladov vo  Vrběticiach.              Dokazovať to má mail, s kópiami falošných pasov, cez ktorý sa objednali na návštevu areálu.

Český premiér Babiš skorigoval tieto vyhlásenia, keď povedal, že išlo o útok na tovar bulharského obchodníka, a nie o akciu voči Česku. Podľa vyšetrovacej verzie cieľom útoku vo Vrběticiach mal byť vojenský materiál smerujúci do Bulharska a k výbuchu nemalo dôjsť na území Česka.

Babiš  navrhoval odtajnenie správy Bezpečnostnej informačnej služby (BIS) o ruskej stope vo Vrběticiach, aby si občania mohli sami učiniť názor na to, či je správa BIS vierohodná. Avšak absencia dôkazov o ruskej stope prinútila vicepremiéra Hamáčka, zahmlievať, že by nebolo taktické odkrývať karty, aby sa vraj Rusi nedozvedeli, čo všetko už BIS vypátrala.

Bývalý český vojenský rozviedčík, plk. Jiří Wagner, sa pozastavil nad vetou Babiša, že „existuje dôvodné podozrenie o zapojení dôstojníkov GRU do výbuchu muničného skladu.“

Ak ide o podozrenie, či už dôvodné, alebo nepodložené, stále je to len a len podozrenie, čo znamená, že to stále nestačí na to, aby bol ktokoľvek obvinený. Podozrenie je iba začiatkom vyšetrovania. Je preto nepochopiteľné, že česká vláda už pri obyčajnom podozrení dospela k tak rýchlemu a závažnému rozhodnutiu vyhostiť 18 pracovníkov ruského veľvyslanectva a je takmer isté, že konala na základe spravodajskej fabulácie BIS so zapojením mocnejšieho zahraničného partnera, či skôr nadradenej mocnosti.

Organizátori zrejme čakali, až dozreje vhodná doba, čo súvisí s nástupom pokútne zvoleného Bidena do úradu prezidenta USA a s odštartovaním novej protiruskej kampane vrátane ďalšieho kola vyhosťovania ruských diplomatov a odstavovania Ruska od zahraničných zákaziek.“

Podľa Wagnera je česká BIS len akýmsi sprostredkovateľom, ktorej to podsunuli zahraničné tajné služby. Pokiaľ by BIS uvedené skutočnosti zistila sama, vrátane využitia vlastných záznamových prostriedkov aj z kamerových systémov, potom by to svojim kolegom z polície odovzdala a policajti by nemuseli žiadať verejnosť o informácie o pohybe oboch Rusov na území Česka a používať fotografie zo zahraničných médií pôvodne aplikovaných v Británii v roku 2018 po kauze Skripaľa. Ale príslušníci BIS asi nič nevedia a sú iba lokajčíkmi medzi zahraničným tútorom a políciou v Česku.

Česká polícia však nemá k dispozícií nič iné. Ani dôkazy o tom, že sa „dvaja údajní ruskí agenti“, čo i len pohybovali v areáli skladu. Babiš ale tvrdí, že polícia a bezpečnostná služba presne vie, ako to bolo s tými výbušnými zariadeniami, kedy mali v skutočnosti explodovať, čo sabotérom nevyšlo. No smiešne pritom priznávajú, že zo zničených objektov nemohol byť získaný žiadny materiál pre forenznú analýzu!

Záverom Wagner skonštatoval, že muničák vybuchol buď pre nedbanlivosť, alebo bol výbuch zinscenovaný, aby zamietol stopy po chýbajúcej munícii, ktorá skončila u teroristov. Zbytok je zrejme tzv. spravodajská historka ktorá bola využitá cudzími spravodajskými službami  a vo vhodnom čase aktivovaná.

Ak sa v muničných skladoch nachádzali zbrane s ktorými sa obchodovalo, je logické že tieto obchody monitorovala GRU, je to jej náplň práce, tak ako rovnaké hrozby monitoruje aj česká aj každá iná vojenská rozviedka.

Zvlášť ak ďalší bývalí príslušníci spravodajských zložiek tvrdia, že sa od roku 2012  zbrane a munícia z Vrbětic potichu presúvali na Ukrajinu a odtiaľ do rúk vtedajšej Sýrskej oslobodzovacej armády, ktorá neskôr splynula s teroristickou organizáciou Islamský Štát. To  je, ale v priamom rozpore s zbrojným embargom medzinárodným na dodávky zbraní do Sýrie.

Na celom obchode sa potom museli podieľať aj príslušníci českých a zahraničných tajných služieb. Prípadná prítomnosť ruských agentov, bola len zneužitá v spravodajskej hre, v ktorej ich z nastraženia výbušného zariadenia obviňujú práve tí, ktorí dodávali zbrane pre ISIS a potom zinscenovali výbuch, ktorý mal zakryť chýbajúcu muníciu a znemožniť prípadnú inventúru a vyšetrovanie zmiznutej munície.

Treba sa pýtať, prečo si BIS od roku 2012 nevšimla vývoz munície, ktorá sa mala v areáli likvidovať a či sa tak nedialo s požehnaním českých spravodajských služieb, verných to sluhov CIA.

Dokedy ešte bude na čele polície grázel  a násilník Kovařík?

26.04.2021

Aký nadriadený, takí podradení. Za posledné dni bolo vo veľkom diskutované video, v ktorom policajt bije nejakého bezdomovca. Môžeme sa čudovať, že niektorí policajti fyzicky lynčujú bezbranných občanov, keď ich vrchný náčelník Kovařík verejne robí to isté? Stalo sa tak v budove banskobystrickej Finančnej správy, voči človeku, ktorý ani len náznakom nepoužil [...]

Biden a Clintonovsko-Sorošovská klika ženie Európu, aj cez Čaputovú, do vojny.

09.04.2021

USA v minulom storočí mimoriadne zbohatli na dvoch svetových vojnách v Európe. Vojenskou silou a pod názvom Pax Americana získali pozíciu svetového lídra dominujúceho v medzinárodných vzťahoch. To im umožnilo ekonomicky parazitovať na zdrojoch celej planéty Zem. Momentálny ultraliberálny systém riadenia štátu nadväzuje na postupný presun celej výrobnej základne do [...]

Heger, sociálna zrúda, chce zúboženým ľuďom ukradnúť to posledné – strechu nad hlavou.

17.03.2021

Pripravovaná novela zákona o dani z nehnuteľnosti zrejme privedie mnohých Slovákov do smútku veľa ich doslova zlikviduje Akoby nestačila likvidácia malých a stredných podnikateľov a živnostníkov, ako aj likvidácia celého národného hospodárstva cez Covid diktatúru, pripravuje sa ďalšia etapa. Etapa likvidácie rodín, teraz doslova ekonomicky brutálnym spôsobom, cez [...]

Nikanor Melia

EÚ zaplatila kauciu za prepustenie hlavného predstaviteľa gruzínskej opozície z väzby

08.05.2021 21:42

Toto gesto pritom Európska únia označila za "dôležitý krok k ukončeniu politickej krízy v Gruzínsku".

Nicola Sturgeonová / Škótsko /

Stúpenci nezávislosti Škótska získali väčšinu v miestnom parlamente

08.05.2021 20:26, aktualizované: 22:17

To im dáva priestor na presadenie referenda o vystúpení zo Spojeného kráľovstva. To však nechce pripustiť britský premiér Boris Johnson.

Miloš Zeman

Zeman vymenoval 17 nových generálov, je medzi nimi i rektorka Univerzity obrany v Brne

08.05.2021 19:31

Rektorka Univerzity obrany Zuzana Kročová sa stala iba treťou generálkou českých ozbrojených síl.

taliansko alpy lavína helikoptéra záchrana

Pri páde lavín vo Francúzskych Alpách zahynulo sedem osôb, jednu ženu sa podarilo zachrániť

08.05.2021 18:34

Husté sneženie z posledných dní cez víkend vystriedali vyššie teploty, francúzske úrady preto už v piatok varovali pred obzvlášť vysokým lavínovým nebezpečenstvom.