Založ si blog

Čižnár zasiahne konečne pri kupovaní rómskych hlasov a zneplatňovaní volebných lístkov? Ak si Smer nevie obhájiť práva vlastného kandidáta, ako chce zabezpečiť právo slovenských občanov na spravodlivé voľby? 

Čižnár zasiahne konečne pri kupovaní rómskych hlasov a zneplatňovaní volebných lístkov?

Ak si Smer nevie obhájiť práva vlastného kandidáta, ako chce zabezpečiť právo slovenských občanov na spravodlivé voľby? 

Ministerka vnútra Saková na nahrávke, z ktorej akási mimovládka odstrihla koniec, vyjadruje podozrenie z manipuláciou hlasov zo zahraničia. Saková v ňom publiku hovorí, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že je okolo 60.000 žiadostí našich ľudí v zahraničí, ktorí si vypýtali volebné lístky a chcú prostredníctvom pošty voliť. „Ja skutočne apelujem na vás, nedovoľme možno takýmto ľuďom, ktorí žijú v zahraničí…“ zvyšok vety, ktorý by zrejme dával dokopy zaujímavú pointu, mimovládka zámerne vystrihla.

Ako to už býva, trafená hus vždy zagága. Tentoraz to bol apolitický organizátor protestov za slušné Slovensko, toho času člen Kiskovej grupy Za ľudí Šeliga, ktorý vyzval ministerku, aby vysvetlila slová zo zverejneného videa a pridal sa už aj samotný Kiska.

Voliť zo zahraničia sa podľa týchto informácií chystá 60 tisíc občanov. Ak sa pozrieme kto tu platí a zváža Rómov na tzv. antimítingy, kto takéto rómske antimítingy organizoval aj v Anglicku, môžeme si položiť otázku, či ten istý politický subjekt sa nechystá rovno si kúpiť aj tieto rómske hlasy v zahraničí. Zvlášť v Anglicku, kde prebýva veľká rómska komunita zo Slovenska.

Strana Smer ovláda všetky rezorty, ktoré majú možnosť tomuto obchodovaniu s hlasmi zabrániť. Taktiež dozrieť a zabrániť manipulácii a zneplatňovaniu volebných lístkov v okrskových komisiách.

No budú konečne konať, keď nedokázali konať ani v prípade poškodenia vlastných kandidátov?

Nepochopiteľný je totiž príklad ich kandidáta Rašiho, ktorý vo voľbách do VÚC prehral o 800 hlasov, pritom pri otvorení len jednej volebnej zápisnice v obci Zemplínske Jastrabie mu bolo nezapočítaných 88 hlasov. Ešte výraznejšie sa situácia ukázala pri počte neplatných hlasov. V 2. a 5. volebnom okruhu v Košiciach bolo napočítaných 9 549 neplatných hlasov, celkovo ich bolo za Košice 10 741. 

Neobvykle vysoký podiel neplatných hlasov vo voľbách predsedu KSK bol aj v porovnaní s inými krajmi. V okresoch Košického kraja, mimo mesta Košice, bolo vo voľbách predsedu až 8,54 percenta neplatných hlasov (9549), pričom počet takýchto hlasov v ostatných regiónoch Slovenska dosahoval len tri percentá. V tých istých voľbách bolo vo voľbách poslancov zastupiteľstva KSK neplatných len 2,79 percenta hlasov.  

Na celom Slovensku bolo vyše 80 000 neplatných hlasov. Žeby sme mali toľko negramotných obyvateľov?

Neúspešný kandidát Raši sa obrátil na políciu a tiež na Ústavný súd. Domáhal sa vyhlásenia volieb za neplatné a opakovania volieb. Ústavný súd na neverejnom zasadnutí pléna zamietol jeho volebnú sťažnosť.

Medzitým sa korupčne navolili noví sudcovia Ústavného súdu, ktorí posunuli latku odbornosti nie, že ešte nižšie, ale rovno do kvalifikačného suterénu. 

Pre porovnanie, o mojej ústavnej sťažnosti ohľadom manipulácie s voličskými preukazmi, Ústavný súd doteraz nerozhodol a rozhodol sa, že do konca volebného obdobia neústavne inaugurovanej prezidentky ani nerozhodne. Ak by totiž moju sťažnosť zamietol, obrátil by som na Štrasburg, ktorý by musel bez najmenších pochybnosti skonštatovať, že došlo k porušeniu mojich ústavných práv. Ak by mojej žiadosti vyhovel, musel by sa porovnať počet cestujúcich voličov s počtom vydaných voličských preukazov, čo zjavne nemôžu pripustiť, lebo by vyšlo najavo, že Čaputová je podvodne v úrade prezidenta. Tak moja sťažnosť visí vo vákuu už skoro rok, hoci v iných podaniach, ktoré boli podané a pridelené až následne už rozhodol ústavný súd, lepšie povedané, že  rozhodlo ústavné politbyro behom týždňa. 

Takto vyzerá rozklad právneho štátu v praxi. A ak sa nedomôžem svojich práv ja, sudca so 40 ročnou praxou, čo potom chudák bežný občan bez peňazí a bez advokáta ?

Vyzývam preto dôrazne všetky demokratické strany, aby si ich zástupcovia vo volebných komisiách odfotografovali kompletnú volebnú zápisnicu a ak majú obsadených väčšinu volebných komisií, aby si uskutočnili aj paralelne sčítanie hlasov. 

Je totiž vysoko pravdepodobne, že zo strany liberálnych proamerických  a probruselských poskokov budeme čeliť volebnej manipulácií, aká tu ešte nebola. 

A zvlášť strane Smer pripomínam, aby orgány činné v trestnom konaní dôsledne zakročili pri pokusoch o kupovanie rómskych hlasov.

Nezákonne zavretí do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok na náhradu škody okrem iného i za izoláciu 3333 EUR za 4, resp. 1666 za 2 týždne.

23.09.2020

Viete si predstaviť situáciu, že vrah znásilni a zavraždí rodičom dcéru a potom ich drzo vyzve, aby mu za jeho láskavosť zaplatili? Detailne o tom hovorím vo videu, link ktorého pripájam: https://www.youtube.com/watch?v=X3HKxv9S5VU&feature=youtu.be

Výzva poškodeným, ktorým boli uložené pokuty policajtom za nenosenie rúšok: „Neplaťte ich žiadajte doručiť rozhodnutie o uložení pokuty písomne a okamžite podajte trestné oznámenia na autora uloženej pokuty za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. “

20.09.2020

To čo som tvrdil v nepriestrelnej analýze viažucej sa na právnu nulitu všetkých Mikasových opatrení, okrem iného i toho v určení nezákonnej povinnosti nosiť rúška pre nenakazených ľudí (video zo 7. septembra 2020 https://www.youtube.com/watch?v=JJZ5fwFP_uM&t=59s) a tiež to, že tí ktorí dostanú pokutu ju nemusia zaplatiť, lebo by bola uložená bez právneho základu sa [...]

Je, alebo nie je aj Fico riadený ambasádou USA?

18.09.2020

Fico len nedávno hlasoval v parlamente za vyslanie slovenských vojakov na ruské hranice. Uvádzam v tejto spojitosti na ilustráciu ďalšie nesporné Ficove zrádzania záujmov Slovenska v praxi: https://www.infovojna.sk/article/parlament-odsuhlasil-pritomnost-americkych-vojakov-na-slovensku-za-hlasovali-aj-poslanci-ficovho-smeru-sd-a-pellegriniho-hlasu-sd

test, koronavírus, Washington

Koronavírus našli u rekordného počtu Slovákov, pribudlo ich 552

26.09.2020 10:14

Na Slovensku v piatok pribudlo 552 infikovaných koronavírusom. Laboratóriá otestovali 6 483 vzoriek. Na COVID-19 zomrela 67-ročná žena.

richard raši

Raši: Matovičovi sa pandémia vymyká z rúk

26.09.2020 09:17

Premiér Igor Matovič je a bude zodpovedný za všetky škody, ktoré druhá vlna pandémie prinesie, uviedol opozičný poslanec Richard Raši.

Richnava, škola

Richnava sa konečne dočká školy. Hoci kontajnerovej

26.09.2020 08:27

Výstavba štátnej kontajnerovej školy v Richnave v okrese Gelnica sa po takmer štyroch mesiacoch rokovaní a príprav konečne začala.

kilamtický protest, Portugalsko, koronavírus

ONLINE: WHO varuje pred obeťami, Babiš ju sfúkol za zmätky

26.09.2020 07:00, aktualizované: 09:32

Počet mŕtvych s koronavírusom sa blíži k jednému miliónu, Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred ďalším. Český premiér organizáciu kritizoval.