Založ si blog

Čižnár zasiahne konečne pri kupovaní rómskych hlasov a zneplatňovaní volebných lístkov? Ak si Smer nevie obhájiť práva vlastného kandidáta, ako chce zabezpečiť právo slovenských občanov na spravodlivé voľby? 

Čižnár zasiahne konečne pri kupovaní rómskych hlasov a zneplatňovaní volebných lístkov?

Ak si Smer nevie obhájiť práva vlastného kandidáta, ako chce zabezpečiť právo slovenských občanov na spravodlivé voľby? 

Ministerka vnútra Saková na nahrávke, z ktorej akási mimovládka odstrihla koniec, vyjadruje podozrenie z manipuláciou hlasov zo zahraničia. Saková v ňom publiku hovorí, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že je okolo 60.000 žiadostí našich ľudí v zahraničí, ktorí si vypýtali volebné lístky a chcú prostredníctvom pošty voliť. „Ja skutočne apelujem na vás, nedovoľme možno takýmto ľuďom, ktorí žijú v zahraničí…“ zvyšok vety, ktorý by zrejme dával dokopy zaujímavú pointu, mimovládka zámerne vystrihla.

Ako to už býva, trafená hus vždy zagága. Tentoraz to bol apolitický organizátor protestov za slušné Slovensko, toho času člen Kiskovej grupy Za ľudí Šeliga, ktorý vyzval ministerku, aby vysvetlila slová zo zverejneného videa a pridal sa už aj samotný Kiska.

Voliť zo zahraničia sa podľa týchto informácií chystá 60 tisíc občanov. Ak sa pozrieme kto tu platí a zváža Rómov na tzv. antimítingy, kto takéto rómske antimítingy organizoval aj v Anglicku, môžeme si položiť otázku, či ten istý politický subjekt sa nechystá rovno si kúpiť aj tieto rómske hlasy v zahraničí. Zvlášť v Anglicku, kde prebýva veľká rómska komunita zo Slovenska.

Strana Smer ovláda všetky rezorty, ktoré majú možnosť tomuto obchodovaniu s hlasmi zabrániť. Taktiež dozrieť a zabrániť manipulácii a zneplatňovaniu volebných lístkov v okrskových komisiách.

No budú konečne konať, keď nedokázali konať ani v prípade poškodenia vlastných kandidátov?

Nepochopiteľný je totiž príklad ich kandidáta Rašiho, ktorý vo voľbách do VÚC prehral o 800 hlasov, pritom pri otvorení len jednej volebnej zápisnice v obci Zemplínske Jastrabie mu bolo nezapočítaných 88 hlasov. Ešte výraznejšie sa situácia ukázala pri počte neplatných hlasov. V 2. a 5. volebnom okruhu v Košiciach bolo napočítaných 9 549 neplatných hlasov, celkovo ich bolo za Košice 10 741. 

Neobvykle vysoký podiel neplatných hlasov vo voľbách predsedu KSK bol aj v porovnaní s inými krajmi. V okresoch Košického kraja, mimo mesta Košice, bolo vo voľbách predsedu až 8,54 percenta neplatných hlasov (9549), pričom počet takýchto hlasov v ostatných regiónoch Slovenska dosahoval len tri percentá. V tých istých voľbách bolo vo voľbách poslancov zastupiteľstva KSK neplatných len 2,79 percenta hlasov.  

Na celom Slovensku bolo vyše 80 000 neplatných hlasov. Žeby sme mali toľko negramotných obyvateľov?

Neúspešný kandidát Raši sa obrátil na políciu a tiež na Ústavný súd. Domáhal sa vyhlásenia volieb za neplatné a opakovania volieb. Ústavný súd na neverejnom zasadnutí pléna zamietol jeho volebnú sťažnosť.

Medzitým sa korupčne navolili noví sudcovia Ústavného súdu, ktorí posunuli latku odbornosti nie, že ešte nižšie, ale rovno do kvalifikačného suterénu. 

Pre porovnanie, o mojej ústavnej sťažnosti ohľadom manipulácie s voličskými preukazmi, Ústavný súd doteraz nerozhodol a rozhodol sa, že do konca volebného obdobia neústavne inaugurovanej prezidentky ani nerozhodne. Ak by totiž moju sťažnosť zamietol, obrátil by som na Štrasburg, ktorý by musel bez najmenších pochybnosti skonštatovať, že došlo k porušeniu mojich ústavných práv. Ak by mojej žiadosti vyhovel, musel by sa porovnať počet cestujúcich voličov s počtom vydaných voličských preukazov, čo zjavne nemôžu pripustiť, lebo by vyšlo najavo, že Čaputová je podvodne v úrade prezidenta. Tak moja sťažnosť visí vo vákuu už skoro rok, hoci v iných podaniach, ktoré boli podané a pridelené až následne už rozhodol ústavný súd, lepšie povedané, že  rozhodlo ústavné politbyro behom týždňa. 

Takto vyzerá rozklad právneho štátu v praxi. A ak sa nedomôžem svojich práv ja, sudca so 40 ročnou praxou, čo potom chudák bežný občan bez peňazí a bez advokáta ?

Vyzývam preto dôrazne všetky demokratické strany, aby si ich zástupcovia vo volebných komisiách odfotografovali kompletnú volebnú zápisnicu a ak majú obsadených väčšinu volebných komisií, aby si uskutočnili aj paralelne sčítanie hlasov. 

Je totiž vysoko pravdepodobne, že zo strany liberálnych proamerických  a probruselských poskokov budeme čeliť volebnej manipulácií, aká tu ešte nebola. 

A zvlášť strane Smer pripomínam, aby orgány činné v trestnom konaní dôsledne zakročili pri pokusoch o kupovanie rómskych hlasov.

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

05.05.2020

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.