Založ si blog

Vyústi fiktívny boj proti fašizmu do koalície Kiska-Pellegrini-Truban?

Vyústi fiktívny boj proti fašizmu do koalície Kiska-Pellegrini-Truban?

 

Posledné týždne sa javí, že najväčším problémom Slovenska je fašizmus, ktorý má predstavovať ĽSNS. I keď istá časť priaznivcov a členov tejto strany svojimi skutkami tieto podozrenia potvrdzuje, Najvyšší súd rozhodol, že fašistická nie je. Tu sa tiež dá polemizovať o tom, že Čižnárova žaloba bola diletantská zámerne a SMER s Kotlebom zobchodoval, resp. vydieral, že im nerozpustí stranu, výmenou zato, že pôjde Kotleba do prezidentských volieb, aby posunul do druhého kola Šefčoviča a, že bude v parlamente spoločne hlasovať so SMERom.

V médiách sa umelo navodzuje atmosféra, že celá spoločnosť povstala proti ĽSNS. Pritom všetci vidíme, že mítingy ĽSNS nenarúšajú nejakí spontánni občania, ale nazvážaný komparz z rómskych osád a mimovládok. Tu sa treba tiež pozastaviť pri tom, že keď dnes niekto platí Rómom za účasť na politickej demonštrácii, či im v deň volieb nebude platiť aj za voľbu istej koalície. Položme si však otázku, čo bude hlavným výsledkom tejto polarizácie spoločnosti manažovanou istou nemenovanou ambasádou?

Bude to rozdelenie politickej scény na dva tábory. V jednom budú „fašisti“ a v druhom všetci ostatní. To znamená, že po voľbách, zvlášť keď ĽSNS dosiahne dobrý výsledok, sa budú musieť všetky ostatné strany dohodnúť na nejakej koalícií, lebo hrozia „fašisti“.  A ak sme tu doteraz sledovali súboj slušní vs. SMER, tak potom sa to zmení na súboj všetci vs. ĽSNS. Nech nás preto neprekvapí, keď sa kvôli ĽSNS, budú „musieť“ spojiť Pellegrini s Kiskom a Trubanom. Odpustia si navzájom trestné stíhania a zachránia Slovensko pred „fašizmom“. Súčasný zápas slušných proti SMERu je tak len súboj o to, kto bude mať v budúcej koalícii aký podiel.

Keďže všetky strany okrem strany VLASŤ vylúčili vytvorenie koalície s ĽSNS, Kotlebovci sa teda aj so všetkými pronárodnými hlasmi, ktoré získajú ocitnú v izolácii. Čím viac ich však získajú, tým viac to pomôže vzniku nečakanej koalície, ktorú vytvoria liberáli a Kiska so SMERom. Odôvodnia to jedinou možnosťou ako ochrániť Slovensko pred fašizmom. Ale už sme si zvykli aj na koalíciu SNS s Bugárom, tak si zvykneme aj na tandem Kiska-Pellegrini plus niekto ďalší do chýbajúcej parlamentnej väčšiny. Znie to síce veľmi paradoxne, ale každý hlas pre ĽSNS, je hlasom pre liberálnu koalíciu so SMERom. Voliči Kotlebu sa tak dostali do pasce a svojimi hlasmi pomôžu vzniku liberálnej vlády. Tak ako volením Kotlebu v prezidentských voľbách si do druhého kola zvolili dvojicu Čaputová-Šefčovič.

A aké je východisko? SMER je veľká strana, v ktorej je väčšina pronárodne a prorodinne orientovaných členov. Ak budú mať možnosť ísť do koalície s rovnako pronárodne orientovanými stranami, členská základňa nedovolí, aby sa spájali s liberálmi. No ak všetky pronárodné hlasy ostanú umrtvené u Kotlebu, potom „eurohujeri“ v SMERe presadia koalíciu s liberálmi.

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

05.05.2020

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.