Založ si blog

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov.

Odborníci hovoria o poškodení DNK, rakovine, spálení tkanív kože a očí, o srdcových problémoch.   

Slováci a Slovenky,

bruselská byrokracia a globálna korporatokracia systematicky nanucujú aj našej vlasti svoje projekty, ktoré slúžia jej záujmom. Slovensko musí vedieť rozpoznávať prospech a nebezpečenstvá toho-ktorého projektu a v každom jednom prípade sa rozhodovať v prospech občanov Slovenska. Nie v prospech nadnárodných koncernov či ich bruselských lobistických skupín.

Dnes, 25. januára pri príležitosti Svetového dňa boja proti 5G, vás upozorňujem na jeden z takýchto projektov, o rizikách ktorého je veľmi dobre oboznámená časť ekologicky zameranej a informovanej spoločnosti, ale veľká časť občanov Slovenska ešte tieto informácie nemá. 

5G siete sú nová generácia telekomunikačného spojenia, ktorá sa od predošlých líši vysokou hustotou rozmiestnenia vysielačov signálu – každých cca 150 metrov a novým druhom žiarenia, ktorého účinok je vysoko rizikový pre zdravie ľudí, živočíchov i rastlín. Sú známe úhyny včiel, hmyzu, vtákov, vysychanie stromov pod vplyvom tohto žiarenia. Informácií aj videodokumentácie konkrétnych poškodení prírody je množstvo. V lokalitách, kde sa 5G spustilo, ľudia hovoria o absolútnej vyčerpanosti organizmu a rôznych zdravotných ťažkostiach. Preto celosvetovo vzniká vlna odporu proti 5G.

No obrovská sila korporatokracie – čiže svetovlády megakoncernov a finančného kapitálu – diktuje povinnosť zavádzať 5G pre všetky štáty sveta. Svedkovia rokovaní na Slovensku hovoria o veľkom nátlaku Bruselu a o absolútnej servilnosti slovenských štátnych úradníkov.

Príšerné je to, že niekoľko osôb si uzurpovalo právo rozhodovať o takomto rizikovom projekte s dopadom na život každého z nás! Iba jeden portál 18. 12., čiže tesne pred Vianocami informoval, že do 3. februára 2020 prebieha verejná diskusia odborníkov a hneď potom, ešte v prvom štvrťroku má konať aukcia o frekvenčné pásma. 

Už samotná rýchlosť celého procesu je podozrivá a zaváňa túžbou súčasných vládnych úradníkov získať provízie z tohto megabiznisu! Navyše, celé sa to deje v čase, keď je parlament nefunkčný, a nie je k dispozícii sila, ktorá by legislatívnym spôsobom tento proces pozastavila do toho času, kým sa nevyjasnia všetky sporné otázky, ktorých je pri 5G neúrekom. 

Slovenským občanom by mali byť prezentované štúdie bezpečnosti tohto nového druhu elektromagnetickej záťaže, aj keď už videá včiel, ktoré žiarenie zabíja vo vzduchu a mŕtve padajú na zem, je dostatočne varovným signálom a dôvodom na zastavenie 5G, za zákaz 5G na Slovensku. Veď ak keby išlo len o včely, aj vtedy je ohrozené obyvateľstvo, úroda ako taká. A pritom zďaleka nejde len o včely. Odborníci hovoria o poškodení DNK, rakovine, spálení tkanív kože a očí, o srdcových problémoch… 

Slováci a Slovenky,

nepochopiteľný mechanizmus, ktorý obchádza parlament aj portál právnych predpisov, nám chce nanútiť vysoko rizikové 5G siete na povel z Bruselu bez toho, aby sa zisťovalo, či na Slovensku vôbec občania majú záujem o túto nepreskúmanú formu mobilnej komunikácie. Bez toho, aby verejnosť dostala možnosť diskutovať, či si viac ceníme zdravé životné prostredie, alebo „nutne potrebujeme“ zvyšovať rýchlosť sťahovania filmov z internetu a mimoriadne nám chýba, že sa naša chladnička nemôže porozprávať s naším vysávačom. Áno, táto absurdnosť, tzv. internet vecí, keď môžu výrobky komunikovať medzi sebou, s nami a s riadiacimi systémami štátu – to sú údajné pre nás vraj nevyhnutné výhody, pre ktoré musíme za tri mesiace na Slovensku etablovať 5g siete.

Kým nie sú k dispozícii zaručené bezpečnostné štúdie, považujem 5G za hazard vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov. 5G je súčasne téma, v ktorej by sme mali zjednotiť sily – nech máme akékoľvek politické názory, nech sme Slováci, Maďari, Rusíni či Rómovia, bez rozdielu veku, vierovyznania – všetci sa potrebujeme zjednotiť k obrane našej vlasti. Pretože len mocný hlas zdola môže prekričať hŕstku úradníkov na ministerstve vnútra, na úrade podpredsedu vlády pre informatizáciu a v ďalších štátnych orgánoch, ktorí si uzurpovali právo rozhodnúť za nás, bez nás!

Priznávam, že táto téma je pre mňa relatívne nová a nemal som čas urobiť hĺbkovú analýzu právneho stavu a poradiť sa z odborníkmi, aby som mohol predniesť kompetentné právne stanovisko. Ale už na prvý pohľad vidno, že pri 5G ide minimálne o konflikt s ústavným právom na zdravé životné prostredie. Nehovorí sa otvorene o tom, či nám niekto bude môcť len tak postaviť pred okno vysielač signálu a občania to budú musieť strpieť – absentuje jasné stanovisko kompetencií obcí a miest voči záujmom telekomunikačných gigantov. Rýchlosť konania úradníkov – pri zhruba päťkrát rýchlejšom aukčnom procese o frekvenčné pásma, než plánujú v ČR – vytvára dojem korupčného prostredia. A utajenie procesu pred verejnosťou považujem za zneužitie právomoci verejných činiteľov, pretože tí majú predovšetkým slúžiť občanom a nie telekomunikačným gigantom. Celú diskusiu nevedú v rovine či áno, či nie 5G, ale sa rokuje len o tom, či pôjdeme pod USA alebo pod Čínu.

Áno, používam predložku „pod“, pretože 5G vnímam aj ako prvok poddanstva, elektronickej kontroly obyvateľstva s ambíciou elektronického riadenia štátu.

Osobne si myslím, že sa Slovensko nemusí v týchto technológiách nikam ponáhľať a pokojne čakať, napríklad na to, že sa vytvorí povedzme nejaký slovanský poskytovateľ podobnej služby, ale výrazne bezpečnejšej. 

Dovtedy som rozhodne proti 5G!

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

05.05.2020

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.