Založ si blog

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta.

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta. 

Nevzatie Trnku do väzby preto, lebo jeho skutok sa podľa prokuratúry údajne nestal, považujem za škan-da-ló-zne. Je to ďalší príklad papalášskeho zneužívania práva v našej vlasti. Normálni ľudia bývajú aj väzobne šikanovaní, ale prominentní gauneri ako napr. práve Trnka, ale aj Počiatek, Kaliňák, Lipšic, Palko, Dzurinda, Mikloš, Rusko, Malchárek, Jankovská a ďalší, alebo nie sú stíhaní vôbec, alebo nie sú vo väzbe. 

Trnkov prípad ešte ukázal dve veľmi dôležité veci: ako sa právnička Čaputová nevyzná v práve a ako právnik a skrachovaný premiér Fico klame. Čaputová síce správne kritizuje Trnkovo nevzatie do väzby, ale neústavne prekračuje svoje zákonné kompetencie, ak si chce predvolať generálneho prokurátora a policajného prezidenta na koberec. Nečudo, že právnička Čaputová nerešpektuje a prekračuje kompetencie v prezidentskom úrade. Veď vieme, že do advokátskej komory sa dostala podvodne a za prezidentku sa nechala inaugurovať bez skončenia volebného procesu, lebo Ústavný súd nerozhodol o volebnej sťažnosti. Nesúhlasím však s Ficovou kritikou Čaputovej, keď hovorí, že nemôžeme hodnotiť rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní. 

Ako však máme rešpektovať to, že prokuratúra politický  marí prácu policajtov a svojho prominentného kolegu nevezme do väzby, lebo skutok sa údajne nestal, pričom všetci sme videli to video Trnku s Počiatkom? 

Táto Ficova kritika Čaputovej je navyše dôkazom Ficovho bez najmenších pochybnosti klamárskeho charakteru.

V roku 2015 sme na Najvyššom súde po právnej analýze rozhodnutím senátu, ktorému som predsedal, dokázali, že Policajná inšpekcia pod ministrom vnútra, je nezákonná a neústavná. S týmto rozhodnutím v súčasnosti súhlasia aj medzinárodné inštitúcie a dávajú nám za pravdu, ale vtedy bývalý premiér Fico so svojím gaunerským a zločineckým kamarátom Kaliňákom nemali dostatok odvahy, aby nás chlapsky a do tváre otvorene kri-ti-zo-va-li, ale pred televíznymi kamerami Markízy rovno doslovne arogantne tvrdili, že urobia všetko preto, aby právoplatné, konečné, nezrušiteľné a právne nezmeniteľné rozhodnutie Najvyššieho súdu, zvrátili.

Prečo?

Jednoducho preto, lebo toto rozhodnutie odpolitizovavalo políciu a rozviazovalo ruky policajtom, aby mohli stíhať okrem iného i Baštrnáka a ostatných zlodejov zo Smeru. Vtedy Fico záhadne  nič nehovoril o rešpektovaní rozhodnutí orgánov činných v trestnom konaní, vrátane Najvyššieho súdu. 

Teraz už ale zrazu volá po rešpektovaní rozhodnutí orgánov činných v trestnom konaní, keď kryjú kryjú jeho politických zlodejov. 

Prečo teraz áno, ale v roku 2015 nie? 

Lebo v roku 2015 sa to Ficovi a Kaliňákovi nehodilo. 

Z toho vyplýva, že skrachovaný premiér Fico je klamár. 

Čo teda ukázal prípad Trnka? 

Papalášizmus a nerovnaké uplatňovanie práva, keď sú prominentní zločinci chránení svojimi politickými kamarátmi a ďalej ukázal i klamstvo a tiež neznalosť zákona. 

To sú presne veci, ktoré dostali Slovensko do katastrofálneho  a kolapsového stavu! 

Musíme to zmeniť! Zákon musí začať platiť pre každého rovnako! Prominenti  a gaunerskí oligarchovia už nemôžu byť nestíhateľní! 

Politici musia prestať klamať a musia poznať kompetencie! 

Slovensko si zaslúži, aby bolo konečne právnym štátom. 

Vy si to zaslúžite.

 

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

05.05.2020

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je [...]

pocasie-3-6-2020

Teploty sa môžu vyšplhať poriadne vysoko

02.06.2020 21:50

Počasie síce bude stále premenlivé, so zrážkami a búrkami, ale teplota na niektorých miestach Slovenska vás môže prekvapiť.

Vladimir Putin

Šamanovi, ktorý chcel vyhnať z Putina démona, nariadil súd psychiatrickú liečbu

02.06.2020 20:12

Viacerí ochrancovia ľudských práv v súvislosti s touto kauzou varovali pred návratom k praxi z čias Sovietskeho zväzu, keď komunistický režim zatváral svojich odporcov do psychiatrických liečební.

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.