Založ si blog

Je náhoda, že pri každom úniku z trestných spisov figuruje Lipšic? Ako mohol dostať bezpečnostnú previerku?

Minulý týždeň sa do médií dostali nahrávky z poľovníckej chaty, kde Fico, Bödör a Kaliňák s advokátmi riešili  obvinenia svojich nominantov. Nahrávky, na ktoré dal sudca súhlas zrejme iba preto, lebo ho oklamali, že ide o sledovanie pytliactva, neobsahujú takmer nič trestnoprávne a ich ďalšie použitie je nelegálne a mali byť zničené potom, čo sa ukázalo že s pytliactvom nemajú súvis. Miesto toho boli zverejnené v mediach blízkych Lipšicovi a Lipšic stihol ešte pred ich zverejnením prednahrať rozhovor v HN k tejto téme.

Je to typická hra Lipšica. Rovnako postupoval v kauze Kočner, kde bola slabá dôkazná situácia a tak cez jeho mediálne stádo pravidelne unikali účelovo selektované prepisy, ktoré mali verejnosť presvedčiť o vine obvinených a tiež vytvoriť tlak na sudcov, aby sa náhodou neopovážili rozhodnúť inak ako sa píše v novinách, čiže v súlade s verejnou mienkou, ktorú spolu s prestitútmi vytvorili.

Lipšic toto robil už dávno v minulosti. Stačí si spomenúť na kauzu Sadiki, keď priniesol do parlamentu  falošne vyrobený prepis neexistujúceho rozhovoru medzi mnou a Sadikim, ktorého práve najvyšší súd pod mojim šéfovaním odsúdil na 22 rokov. Lipšic potom využil Kočnerovho kumpána Trnku, v tom čase na čele generálnej prokuratúry, ktorý mu „iba pre média“ potvrdil pravosť jeho kompilátu s prepisom, ku ktorému ale neexistuje odposluchový spis, nemal spisové číslo, dátum, či pečiatku a podpis vyšetrovateľa a sudcu ktorý odposluch schválil. Podal som žalobu proti generálnej prokuratúre a súd mi právoplatne dal za pravdu.    Lipšicove médialne stádo klamstvo o telefonáte drzo opakuje dodnes, len tvrdenie obohatili o  slovíčko „údajný“.

V parlamente bol 2.9. 2008 predložený návrh uznesenia, ktorého prijatím sa malo podať trestné oznámenie na Lipšica za falšovanie listiny z trestných spisov. No bol to práve Kaliňák, ktorý vplýval na Fica, aby ho Smer nepodporil a Lipšica pred vydaním na trestné stíhanie tým zachránili. Kaliňák presvedčil Fica, aby ma podrazil aj pri mojej iniciatíve, keď som chcel zrušiť špeciálny súd a špeciálnu prokuratúru ako fašistické prvky v justícií. Kaliňák tiež inštruoval juristuta Klimenta, na vyrobenie nezákonného rozhodnutia o tom, že  policajná inšpekcia pod ministrom vnútra je zákonná. Na oplátku Kaliňák u Čižnára presadil Klimentovu manželku za prvého námestníka generálneho prokurátora.  

Keď som bol ministrom, zistili sme že predchodca Lipšic si dal za štátne peniaze urobiť prieskum o sebe za 2, 4 milióna korún. Vtedajší prokurátor Šamko vypracoval na Lipšica obžalobu, ktorú cez Čižnára a Trnku zastavil znovu Kaliňák. Šamko vtedy na protest odišiel z prokuratúry.

Dnes sa tieto veci obracajú proti nim samým. Fašistická špeciálna prokuratúra na čele s Lipšicom, ktorého toľkokrát zachránili, ich stíha aj nezákonnými spôsobmi a pomáha im v tom Kaliňákov  juristút Kliment. Majú šťastie, že inšpekcia už medzitým nie je pod ministrom vnútra, lebo ak by bola, tak by  organizovanú skupinu Čurillovcov nikdy neodhalila.

Bol to tiež Kaliňák, ktorý zachránil Lipšica po dopravnej nehode, keď ho čakal nepodmienečný trest odňatia slobody. Cez Čižnára totiž sa zrušil metodický pokyn pre prokurátorov, že pri smrteľných dopravných nehodách musia prokurátori povinne navrhovať nepodmienečne tresty. Tak sa stalo, že Lipšic unikol s podmienkou.

Kaliňák vždy riešil len sebecké záujmy a neinteresovali ho aké následky to bude mať do budúcna pre ľudí, spoločnosť a štát. Dnes to dobehlo nie len jeho, ale rozložilo právny štát, ktorému svojim konaním výraznou mierou dopomohol.

Hovorím to i v súvislosti so zverejnenými nahrávkami, kde dvaja advokáti konštatujú Kaliňákove predstieranie, že obvinený Gašpar mu je ako brat, no pritom sleduje len to, aby bol on v bezpečí. Vyjadrenia  Gašparovho syna na adresu Kaliňáka hovoria sami za seba. Spamätať by sa však už mal už aj samotný Fico a uvedomiť si, kto ho do tejto asistencie rozkladu právneho štátu priviedol.

Bol to opäť Kaliňák, ktorý ho nahovoril aby Smer navrhol retroaktívne zrušenie amnestií a Fico hoc docent trestného práva znovu uveril, že si tým kúpia pokoj od sorošovcov. Nekúpili si nič a prišli o všetko, len preto lebo Kaliňák rozmýšľal iba v horizonte prítomnosti, aby odklonil problémy, dnes s totálne negatívnymi následkami pre právny štát si ťažkú hlavu vtedy nerobil. 

V spojitosti s Lipšicom si ešte treba pripomenúť,  že dostal bezpečnostnú previerku v rekordne krátkom čase po podvodnom konaní ministra Krajniaka a Konečného (NBÚ), hoci bolo zjavné, že je hlavným podozrivým z únikov informácií zo spisov, nehovoriac, že je vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody a trestu zákazu činnosti.

 

Luxusný dovolenkový výlet Bidenovej na Slovensku.

09.05.2022

V zmysle Pravidiel diplomatického protokolu v Slovenskej republike nemá manželka prezidenta USA Joe Bidena postavenie oficiálneho predstaviteľa štátu, ani osoby sprevádzajúcej hlavu štátu. Nie je možné jej preto priznávať rovnaké postavenie, ako keby bola súčasťou návštevy prezidenta USA, nakoľko prezident nepricestoval spoločne s ňou. Konkrétne ide o vyvesovanie [...]

Ivan Mikloš nový poradca Čaputovej. Na otázky vraždenia civilistov na Ukrajine?

03.05.2022

Mikloš, ktorý v marci 1999 konkrétne pomáhal Američanom vraždiť srbských civilistov sa zrazu „záhadne“ presne o 23 rokov neskôr stáva poradcom Čaputovej. Prečo asi ? Náhoda? Alebo proces „Niekým“ riadený proti Slovensku? Slovanom? Kto je vlastne Mikloš, poradca Čaputovej od polovice marca 2022? Mikloš, okrem iného, je bez najmenších pochybnosti autor vykradnutia [...]

Podstata dnešných problémov na Ukrajine je dokonale vystihnutá vo vyjadreniach Anglosasov o Slovanoch v nie tak dávnej minulosti.

28.04.2022

Bill Clinton, americký prezident: „Cieľom NATO v budúcnosti je nasadiť mierové sily v regiónoch etnických konfliktov a hraničných sporov od Atlantického oceánu po pohorie Ural.“ Smernica prezidenta USA Clintona č. 13, február 1992 „… Na privedenie Jeľcina k moci sme minuli mnoho miliárd dolárov, ale viac ako sa nám to vyplatilo, vyradili sme konkurenta – [...]

Letisko / Milana Rastislava Štefánika / Lietadlo /

Osoby ŤZP budú môcť parkovať na bratislavskom letisku hodinu zadarmo

25.06.2024 16:14

Všetci bez rozdielu mohli doteraz parkovať bezplatne na parkovisku bratislavského letiska maximálne 15 minút.

Keňa protesty streľba mŕtvi daňové zákony

Protivládne protesty v Keni majú obete, demonštranti vpadli do parlamentu

25.06.2024 16:05

Kenský parlament predtým schválil sporný zákon o financiách a postúpil ho do tretieho čítania.

Ľuboš Machaj

Machaj odmieta argumenty koalície pri zákone o STVR, považuje ho za účelový

25.06.2024 16:00

Odchádzajúci generálny riaditeľ RTVS odmieta, že RTVS je v strate. Nesúhlasí ani s tým, že by absentovala pôvodná tvorba.

Rusko, Ukrajina, vojna

Zabil viac ukrajinských vojakov ako akýkoľvek ruský generál, vyhlásil veliteľ brigády Azov. Zelenskyj kritizovaného generála vymenil

25.06.2024 15:55

Ukrajinský prezident Zelenskyj vymenoval generála Andrija Hnatova za veliteľa spojených ozbrojených síl.