Založ si blog

Kollár, podvodný plagiátor a díler drog, prijme sľub od Lipšica, podvodníka a zlodeja, t. č. v podmienečnom výkone trestu odňatia slobody? Lipšica ani jeden príčetný prokurátor nebude akceptovať, lebo nemá justičnú, ani prokurátorskú skúšku a nie je prokurátor.

„Funkčné obdobie špeciálneho prokurátora začína plynúť dňom zloženia sľubu do rúk predsedu NR.“
V zmysle prvej vety ods. 6 § 24a zákona o prokurátoroch
„Za bezúhonného sa nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, a v prípade obzvlášť závažného zločinu, trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie aj ten, komu bolo takéto odsúdenie zahladené alebo na ktorého sa hľadí, že nebol odsúdený“.
Lipšic, keďže je v podmienečnom výkone trestu odňatia slobody a vo výkone trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidla všetkého druhu, nesplnil podmienku bezúhonnosti v zmysle prvej vety ods. 6 § 24a a preto nemohol byť v súlade s právnym poriadkom volený za špeciálneho prokurátora. Podmienka bezúhonnosti nebyť v podmienečnom výkone trestu odňatia slobody je implicitne samo sebou obsiahnutá a prítomná v spomínanom ustanovení
Lipšic by splnil podmienku bezúhonnosti iba vtedy, keby za prvou vetou ods. 6 bola explicitne vložená ďalšia veta s obsahom:
„Za bezúhonného sa na účely tohto zákona považuje aj ten kto bol odsúdený za nedbanlivostný trestný čin i keď je ešte vo výkone trestu.“
Na čo, ale zákonodarci, tak ako i na bezpečnostnú previerku, v procese tvorby a prijímania lex Lipšic zabudli aj keď ho zjavne prijímali práve iba a len pre Lipšica.
Tak sa stalo, že parlament Lipšica zvolil. Teda človeka vo výkone trestu odňatia slobody.
Pokiaľ chce Kollár postupovať v zmysle čl. 2 ods. 2 Ústavy, podľa ktorého štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon, nesmie od Lipšica prijať sľub, lebo nesplnil podmienku bezúhonnosti .
Čo nastane svojvoľným konaním Kollára.
Na Lipšica bolo podané trestné oznámenie, lebo je dôvodne podozrivý z podvodnej korupcie, keď spoločne uzavreli s Krajniakom fiktívnu zmluvu na právnu pomoc s motívom získať bezpečnostnú previerku na prísne tajné.
Vyšetrovanie v tomto smere bude dozorovať jeho podriadený. Môže mať takýto prokurátorský dozor, čo i len náznak nezávislosti, apolitickosti?
Už toto podvodné korupčné správanie, by malo byť dôvodom rozhodnutia príslušného súdu, už počas priebehu skúšobnej doby, o premenení podmienečného trestu odňatia slobody na nepodmienečný, lebo sa nesprával bezúhonne a zodpovedne.
Bude potom Lipšic riadiť špeciálnu prokuratúru z výkonu trestu odňatia slobody?
Alebo dostane Lipšic hneď individuálnu amnestiu od Čaputovej? Keď áno, nebude to náhodou korupcia?
Zabudli sme ešte na probačného úradníka, pod kontrolou ktorého je Lipšic v podmienečnom výkone trestu odňatia slobody. Bude ho Lipšic počúvať pri riadení Špeciálnej prokuratúry?
Na záver jedna perlička, Lipšic v minulosti presadzoval v otázke bezúhonnosti u všetkých osôb v štátnych inštitúciách i vo verejnej službe nulovú toleranciu, aj pri zdravotných sestrách, školníkoch, kotolníkoch.
Proti Lipšicovi boli dokonca i Sorošove nadácie Via iuris a Zastavme korupciu, dokonca i redaktor Aktualít Šoltés, lebo Lipšic je už pre i nich politicky nepoužiteľný. Aj Biháriovej sa nepáči voľba Lipšica, lebo nevidí u neho nestrannosť.
No Uvidíme? Či Lipšic, t. č. vo výkone trestu odňatia slobody, bude trestne stíhať ministra školstva Gröhlinga minimálne za spáchanie trestných činov Apartheidu a diskriminácie skupiny osôb, Zneužitia právomocí verejného činiteľa a Nátlaku, lebo nie je možné rozlične zaobchádzať s testovanými a netestovanými rodičmi pri povinnej školskej dochádzke deti.
Zvolením Lipšica dostala Špeciálna prokuratúra psiu hlavu. A už aj po formálnej stránke jasnú podobu nacistického Ľudového súdu, keď na jeho čelo bol vymenovaný Roland Freisler , ktorý pred nástupom do funkcie Hitlerovi prisahal, že jeho želanie a vôľu bude premietať do rozhodnutí súdu.
Kráľ Pyrrha, bojovník a nepriateľ Ríma po bitke pri Ascule (279 pred Kr.) trpko konštatoval: „Ešte jedno také víťazstvo a vrátim sa do Epiru bez vojakov.“ U Lipšica ide presne o Pyrrhovo víťazstvo. Nasledujúcim víťazstvom už bude len jeho definitívny koniec a v krátkom čase aj koniec Špeciálnej prokuratúry.
Lipšica ani jeden príčetný prokurátor nebude akceptovať, lebo nemá justičnú, ani prokurátorskú skúšku a nie je prokurátor. Ide v krátkom čase o začiatok definitívneho konca Lipšica aj špeciálnej prokuratúry.
Kollár, podvodný plagiátor a díler drog, prijme sľub od Lipšica, podvodníka a zlodeja v podmienke? – YouTube, https://www.youtube.com/watch?v=fiO1j_WO9G0&t=3s

 

Biden a Clintonovsko-Sorošovská klika ženie Európu, aj cez Čaputovú, do vojny.

09.04.2021

USA v minulom storočí mimoriadne zbohatli na dvoch svetových vojnách v Európe. Vojenskou silou a pod názvom Pax Americana získali pozíciu svetového lídra dominujúceho v medzinárodných vzťahoch. To im umožnilo ekonomicky parazitovať na zdrojoch celej planéty Zem. Momentálny ultraliberálny systém riadenia štátu nadväzuje na postupný presun celej výrobnej základne do [...]

Heger, sociálna zrúda, chce zúboženým ľuďom ukradnúť to posledné – strechu nad hlavou.

17.03.2021

Pripravovaná novela zákona o dani z nehnuteľnosti zrejme privedie mnohých Slovákov do smútku veľa ich doslova zlikviduje Akoby nestačila likvidácia malých a stredných podnikateľov a živnostníkov, ako aj likvidácia celého národného hospodárstva cez Covid diktatúru, pripravuje sa ďalšia etapa. Etapa likvidácie rodín, teraz doslova ekonomicky brutálnym spôsobom, cez [...]

Odstúpil Krajniak, aby ako poslanec  parlamentu získal poslaneckú imunitu pred prípadným trestným stíhaním?

16.03.2021

Odstúpil Krajniak, aby ako poslanec parlamentu získal poslaneckú imunitu pred prípadným trestným stíhaním? Odstúpenie Krajniaka deň po vzatí do väzby jeho kumpána Pčolinského vyvolalo rôzne dohady. Od špekulácií že pôjde nahradiť svojho zatknutého kumpána vo funkcii až po „analýzu“ Kotlebu, podľa ktorého to má súvis s kauzou Gorila! Krajniak na [...]

Litovský Vilnius, koronavírus

ONLINE: Mladí Lotyši a Litovci stáli v radoch na AstraZenecu

17.04.2021 06:15

V Lotyšsku a Litve ponúkli očkovanie vakcínou AstraZeneca mladým, pretože starší ľudia sa %nou zdráhajú očkovať. Záujem bol veľký.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Matovič kráča v Mečiarových stopách. Heger by nemal zatvárať oči

17.04.2021 06:00

Koalícia podceňuje možné následky návštevy Igora Matoviča (OĽaNO) v Budapešti. Otvorí expremiér už čoskoro dvere radikálom z maďarskej menšiny?

Germany Soeder

Kto nahradí Merkelovú? Nemci túžia po Bavorovi

17.04.2021 06:00

Nemeckí kresťanskí demokrati sa musia rozhodnúť. Bude pre nich hlas ľudu, hlasom božím?

pocasie-17-4-2021

Sychravé počasie pokračuje, ale aspoň sa oteplí

17.04.2021 00:00

Neočakávajte žiadne vzorné pekné jarné počasie, ale aspoň už nebude mrazivá zima. Postupne sa otepľuje. Kedy bude opäť pekne?