Založ si blog

Chce na Slovensku niekto porovnávať ekonomickú analytiku a erudíciu Sotáka na jednej strane a Matoviča, Hegera, resp. Sulíka na strane druhej?

Predsedovi klubu 500 Sotákovi nepraskli nervy pri opatreniach vlády, iba povedal len a len pravdu, bez zábran, ako vždy predtým a komukoľvek rovno do oči.
Ide o charakterovú črtu typickú pre priamych ľudí. Je to rovný chlap, nie krivák.
Chce snáď v tomto štáte porovnávať ekonomickú analytiku a erudíciu Sotáka na jednej strane a Matoviča, Hegera, resp. Sulíka na strane druhej?
Porovnávať slona s mravcom môžete iba vo svete rozprávok, ale nie v reáliách znalostnej ekonomiky, ktorá by mala dobre fungovať.
Soták je osobitná persona, ktorého si v riadení ekonomiky štátu, práve pre jeho výnimočnú profesionálne odbornú originalitu a čestnosť nemohli a ani nedovolili, pokiaľ ide o komunikáciu s ním samotným, odmietať Mečiar, Dzurinda, Fico, ale ani Radičová, lebo vedeli, že je to na prospech štátu a spoločnosti.
„ Divadelný šašek, národohospodársky impotent a škodca zemský, Matovič“, ale áno.
Soták je jeden z mála na Slovensku, ktorý nebral pôžičky od štátu na privatizáciu, aby ich následne nesplácal. I napriek tomu dlhodobo udržuje vysokú zamestnanosť na Horehroní s nadštandardnou úrovňou v rovine sociálno-vzdelanostno-mzdovej. Je iniciátorom vzkriesenia, ako aj realizátorom súčasného duálneho školstva v Podbrezovej. Navyše zrekonštruoval tiež hrad. Ľudia si ho tam veľmi vážia a majú radí.
Navyše aj v zahraničí je vnímaný ako zodpovedný, dôveryhodný podnikateľ a partner.
Bol som osobne aj s manželkou svedkom toho, akú úctu a vážnosť mu prejavoval český prezident Klaus, ktorý ako ekonóm asi vedel prečo.

Vyzývam Matoviča, aby bez najmenších pochybnosti verejne vylúčil, že minister obrany Naď je agentom CIA.

02.08.2020

Kyselica nesporne porušil zákon, keď ako tajný agent Vojenskej spravodajskej služby kandidoval za OĽaNO v parlamentných voľbách. Matovič, Naď či Mikulec prekvapivo tvrdia, že mu veria, čím demonštratívne vyzývajú všetkých občanov, aby porušovali zákony štátu. Kyselicová na profile hrdo zdieľa video manžela z 20. februára tohto roku (vtedy tajného agenta a [...]

Majský bude sedieť v base, zatiaľ čo právny architekt pyramídových hier Mazák, biely kôň Matoviča, sedí na čele Súdnej rady.

30.07.2020

Na deväť rokov musí nastúpiť do väzenia podnikateľ Jozef Majský, ktorému v stredu Najvyšší súd potvrdil vinu v kauze podvodu na nebankovkách Horizont Slovakia a BMG Invest. Najvyšší súd zamietol Majského odvolanie proti rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015. Poškodených nebankovými subjektami je veľa a sú často znevažovaní, že si [...]

Fico vyzlečený donaha. Ním nastolený fašizmus v justícii ho dobehol v úplnej nahote opodstatnene.

28.07.2020

Trestné stíhania a väznenie novinárov dostalo zelenú kedy? Keď si Fico, Kaliňák, Pellegrini, momentálni politickí držitelia moci, za tichého súhlasu EÚ, to odskúšali disciplinárnym stíhaním sudcov za ich právny názor. V nedeľu som zdieľal video, https://www.youtube.com/watch?v=RK15Ij_Vxx4&feature=youtu.be, z ktorého vyplýva nesporná politická šikana aj sudcu [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.