Založ si blog

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je stále v podmienečnom výkone trestu odňatia slobody a vo výkone trestu zákazu činnosti. Lipšic zabil na prechode človeka, za čo dostal tri roky podmienečne na päť rokov. Keď sa to stalo, vzdal sa poslaneckého mandátu. Dnes už bez hanby ašpiruje na funkciu generálneho prokurátora, hoci sa mu tresty skončia až 2023.

Lipšic je jediný človek na Slovensku, ktorý za zabitie chodca na prechode, pri porušení dvoch dôležitých povinnosti, dostal podmienku. Ktokoľvek iný, by za to išiel do väzenia. Vyhnúť sa väzeniu mu pomohli Kaliňák a Čižnár, ktorý dokonca sám z pozície generálneho prokurátora cez monokratický princíp navrhol súdu podmienku! Nikdy predtým pritom podmienku za takýto trestný čin nikomu prokuratúra nenavrhovala. Už to bez najmenších pochybnosti ukazuje korupciu generálneho prokurátora aj súdu vo vzťahu k Lipšicovi a takýto človek sa má stať generálnym prokurátorom?

Pripustí Lipšic, aby ako generálneho prokurátora ho kontroloval probačný úradník, či počas výkonu trestu odňatia slobody dodržuje zákony, alebo mu Čaputová dá amnestiu individuálnym odpustením trestu? Riadne Kocúrkovo!

Bývalý vyšetrovateľ Jozef Šátek o Lipšicovi na svojom blogu napísal:

„Nedá mi nespomenúť roky 2010 až 2012 kedy bol Lipšic ministrom vnútra, pričom dal „voľnú“ ruku Spišiakovi s Vaľom, ktorí v rámci personálnych výmen (nevynútených) nechali „odísť“ asi 80 vedúcich pracovníkov „dobrovoľne“ pod vyhlásením, že inak ich minister odvolá aj bez uvedenia dôvodu (zažil som to), teda ešte aj to ostatné, čo v polícii vedelo a chcelo robiť. Od tej doby sa polícia nevedela zviechať a za roky 2012 až doteraz sa len potácala, pričom jej odborné a morálne kvality (prierezovo) nie sú nič moc. No a vyšetrovanie prípadu vraždy Ernesta Valka, o tom radšej pomlčím.“

K vyšetrovaniu vraždy Valka, som pred pár rokmi natočil video. Lipšic sa vtedy protizákonne ocitol na miesta činu vraždy Ernesta Valka, pričom „zázračne“ nebola vykonaná ohliadka miesta činu. Nasledovala doobhliadka miesta činu, ktorú ale náš trestný poriadok nepozná a pri nej sa „už“ našla vražedná zbraň. Dnes Lipšic zastupuje jedného z obvinených z tejto vraždy.

Keď bol Lipšic ministrom spravodlivosti, dal si súkromne urobiť prieskum verejnej mienky za 1,4 milióna korún u českej agentúry na svoju osobu ohľadom toho, čo má hovoriť, aby ho volili dôchodcovia, čo má robiť, aby ho volili športovci, mladé dámy a pod. Ja keď ako minister kúpim stôl, skriňu, alebo literatúru, tak to musí ostať v rezorte po mojom odchode. Lipšic si dal urobiť z peňazí zo štátneho rozpočtu prieskum na svoju osobu, nie na to, čo má robiť ministerstvo spravodlivosti, aby sa napríklad zrýchlilo súdne konanie, zvýšila zamestnanosť väzňov. Trestné oznámenie vedúceho úradu ministerstva spravodlivosti Pavlikovského, skončilo tak, že prokurátor krajskej prokuratúry Peter Šamko pripravil návrh obžaloby pre trestný čin sprenevery na Lipšica za 1,4 milióna korún. Kaliňák, Čižnár vtedy ako krajský prokurátor v Bratislave a Trnka ako generálny prokurátor túto zjavnú trestnú činnosť zakryli a prokurátor Šamko, ktorý pripravil na Lipšica žalobu, odišiel na protest z prokuratúry.

Smeráci a Trnka sa tak už teraz tešia, že ak bude generálnym prokurátorom Lipšic, ktorému prikryli majetkovú trestnú činnosť, bude zase na revanš zakrývať trestnú činnosť on im.

Lipšic chcel získať podvodom už titul PhD., pritom mu univerzita na to prišla a bol vylúčený zo štúdia pre nesplnenie zákonných podmienok.

Nesporne podvodom Lipšic, ale získal justičnú skúšku. V roku 2002 Ústavnoprávny výbor na čele s Kresákom a Oroszom na môj podnet skonštatoval, že aj Lipšic získal skúšku nezákonným spôsobom.

V uznesení sa uvádza: Podľa názoru členov výboru, minister spravodlivosti nepredložil hodnoverné doklady o skutočnostiach vyplývajúcich z uznesenia Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR o tom, že piati zamestnanci ministerstva spravodlivosti, Mgr. Alena Roštárová, Mgr. Hana Poslúchová, Mgr. Peter Štift, JUDr. Daniel Lipšic a JUDr. Katarína Valová v čase po 1. decembri 1999 ústavne a zákonne konformným spôsobom zložili odbornú justičnú skúšku, pretože ani jeden z nich v rozhodnom čase nespĺňal jeden zo základných zákonných predpokladov- absolvovať prípravnú službu justičného čakateľa.

Justičnej skúšky sa Lipšic nemohol zúčastniť, lebo nespĺňal povinnú dobu troch rokov justičnej praxe. V komisii bol v tom čase sudca najvyššieho súdu Svoboda. Ten ho nechcel pripustiť, lebo trval na tom, že nemá splnenú povinnú trojročnú prax v justícii. Svobodu teda vymenili v skúšobnej komisii za Hanzelovú a komisia následne Lipšica k justičnej skúške pripustila. Ako jedinému v histórií mu ešte umožnili, že na skúške mohol používať notebook, nikto iný predtým takúto možnosť nemal. Od toho sa odvíja potom aj nezákonný zápis do komory advokátov.

Bude tak hlavný korupčník, ktorý podvodne získal advokátsku skúšku, ktorý skorumpoval prokuratúru a súdy, že mu dali podmienku za zabitie starčeka, vhodným generálnym prokurátorom, ktorý má dohliadať nad zákonnosťou , alebo bude na revanš kryť trestnú činnosť Kaliňáka, Počiateka, Trnku, Čižnára a ďalších?

 

 

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Ako vyzerá Súdna rada po odchode Harabina. Kolíková má zrejme schizofréniu, pretože predložila do vlády materiál, za ktorý sama nehlasovala.

28.04.2020

Súdna rada je vrcholná inštitúcia súdnictva. Má osemnásť členov, deviatich si volia sudcovia. Zvyšných menuje po troch prezidentka, vláda a parlament. Je to dôležitý orgán, ktorého kompetenciou je napríklad aj voľba predsedu Najvyššieho súdu. Vždy som tvrdil, že samotní sudcovia vedia najlepšie koho si zvoliť, lebo tí si neschopného spomedzi seba nezvolia. Na rozdiel [...]

25-5-2020

Dážď kropil Slovensko, bude to pokračovať?

24.05.2020 20:44

Víkend sa vyznačoval premenlivým počasím, čím náš privíta ďalší týždeň? Budú potrebné dáždniky alebo slnečníky?

Boris Kollár

Kollár by bral Podmanického, Raši stojí za Pellegrinim

24.05.2020 19:27

Boris Kollár považuje poslanca Jána Podmanického, ktorý odišiel zo Smeru, za slušného človeka s veľkou podporu na Kysuciach a Orave.

Bratislava Rakúsko Berg hranica karanténa

S aplikáciou eKaranténa možno prejsť cez ďalšie hraničné priechody

24.05.2020 17:48

Testovaciu prevádzku eKarantény spustili aj na slovensko-českom priechode Drietoma - Starý Hrozenkov a slovensko-rakúskom Jarovce - Kitsee.

bicykel, hostinec, krčma, alkohol, cyklista

Policajti chytili cyklistu s 3,25 promile alkoholu v krvi

24.05.2020 16:23

V Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom namerali policajti cyklistovi 3,25 promile alkoholu.