Založ si blog

Patria poslanci, ktorí hlasovali za porušovanie zákona do parlamentu, alebo do „iného zariadenia“?

Patria poslanci, ktorí hlasovali za porušovanie zákona do parlamentu, alebo do „iného zariadenia“?

Parlament doteraz v tajnej voľbe navolil štrnásť adeptov na post sudcov ústavného súdu a ďalších štyroch navolil vo verejnej voľbe, lebo na základe požiadavky strany Most Híd sa parlament uzniesol, že bude postupovať nezákonne. Zákon totiž hovorí, že  aj opakovaná voľba je tajná. Nie je preto možné, aby poslanci vôbec diskutovali o tom či budeme alebo nebudeme dodržiavať zákon. Preto ani výsledok takejto činnosti parlamentu nemá byť podkladom na menovanie sudcov ústavného súdu, pretože tajná voľba nie je v zákone len tak. 

Ona musí byť tajná, lebo keď adept vie, kto o ňom ako hlasoval, tak to môže viesť k znefunkčňovaniu  ústavného súdu. Lebo pri akýchkoľvek poslaneckých návrhoch na ústavný súd, by mohli byť sudcovia vylučovaní pre zaujatosť, lebo rozhodujú vo vzťahu k návrhu, ktorý predložil poslanec, ktorý hlasoval proti nemu, resp. v jeho prospech. Práve pre toto je voľba tajná, aby to nevedeli. Navyše tu teraz máme dve kategórie adeptov. Tých, ktorých zvolili v tajnej voľbe a tých, ktorých zvolili vo verejnom hlasovaní a ktorých zaujatosť, ako som už povedal, môžu v budúcnosti namietať všetci predkladatelia poslaneckých návrhov na ústavný súd, ktorí za nich vo verejnej voľbe nehlasovali.

No v prvom rade nie je možné, aby poslanci hlasovali o tom, či budeme, alebo nebudeme dodržiavať zákon. 

Oni totiž nehlasovali o tom či bude voľba verejná, lebo tá musí byť zo zákona tajná, oni hlasovali o tom, či budeme, alebo nebudeme dodržiavať zákon. 

Keď už chceli , tak mali zmeniť právnu úpravu o voľbe sudcov ústavného súdu, aby sa stala voľba verejnou a nie verejným hlasovaním za adeptov na sudcov ignorovať zákon.

Táto nezákonnosť sa potom prenesie aj na nižšie úrovne. Sudcovia si povedia, načo rozhodovať podľa zákona, keď ani náš zákonodarný zbor to nerobí? Policajti prestanú pokutovať porušovanie zákona a podnikatelia sa zhodnú že načo platiť dane, veď ani poslanci nedodržujú zákon? A takto si krok po kroku zlikvidujeme štát.

A ešte jedna zaujímavosť právnej schizofrénie v podaní predsedu SaS Sulíka. Práve v tom čase totiž vrcholil snem SaS, ktorý v tajnej voľbe volil predsedu strany. Sulík k svojmu zvoleniu povedal, že si už nič demokratickejšieho nevie predstaviť, ako byť zvolený v tajnej voľbe.  No v prípade voľby ústavných sudcov  už tvrdil v parlamente presný opak. 

Ďalšou perlou bolo, keď sa zástupca prezidentskej kancelárie, ktorý mal na vypočutí posudzovať odbornosť adeptov na ústavný súd pýtal, aký majú názor na to, že si niektorí politici blokujú ľudí a vymazávajú komentáre na svojom facebooku. Podľa Čaputovej „právneho poradcu“ Kubinu je zrejme toto najväčší problém ústavnej praxe na Slovensku, pretože sa na to pýtal každého jedného kandidáta na ústavného sudcu.

Mám vážnu obavu o osud našej vlasti, ak moc v nej budú mať v rukách politici s takýmto pohľadom na právny štát a je jedno či už z radov koalície, alebo opozície.

Luxusný dovolenkový výlet Bidenovej na Slovensku.

09.05.2022

V zmysle Pravidiel diplomatického protokolu v Slovenskej republike nemá manželka prezidenta USA Joe Bidena postavenie oficiálneho predstaviteľa štátu, ani osoby sprevádzajúcej hlavu štátu. Nie je možné jej preto priznávať rovnaké postavenie, ako keby bola súčasťou návštevy prezidenta USA, nakoľko prezident nepricestoval spoločne s ňou. Konkrétne ide o vyvesovanie [...]

Ivan Mikloš nový poradca Čaputovej. Na otázky vraždenia civilistov na Ukrajine?

03.05.2022

Mikloš, ktorý v marci 1999 konkrétne pomáhal Američanom vraždiť srbských civilistov sa zrazu „záhadne“ presne o 23 rokov neskôr stáva poradcom Čaputovej. Prečo asi ? Náhoda? Alebo proces „Niekým“ riadený proti Slovensku? Slovanom? Kto je vlastne Mikloš, poradca Čaputovej od polovice marca 2022? Mikloš, okrem iného, je bez najmenších pochybnosti autor vykradnutia [...]

Podstata dnešných problémov na Ukrajine je dokonale vystihnutá vo vyjadreniach Anglosasov o Slovanoch v nie tak dávnej minulosti.

28.04.2022

Bill Clinton, americký prezident: „Cieľom NATO v budúcnosti je nasadiť mierové sily v regiónoch etnických konfliktov a hraničných sporov od Atlantického oceánu po pohorie Ural.“ Smernica prezidenta USA Clintona č. 13, február 1992 „… Na privedenie Jeľcina k moci sme minuli mnoho miliárd dolárov, ale viac ako sa nám to vyplatilo, vyradili sme konkurenta – [...]

francúzsko, polícia

V Bordeaux zadržali muža, ktorý vraj plánoval útok počas olympijských hier

23.07.2024 23:14

Na letnú olympiádu, ktorú metropola Francúzska hostí prvýkrát za storočie, bude dozerať približne 45-tisíc policajtov a 10-tisíc vojakov.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.