Založ si blog

Kolíkovej reforma je v rozpore s princípom Európskeho Dohovoru o základných ľudských právach a slobodách. Sústo 400 miliónov EUR, pekná vianočná nádielka pre daňových poplatníkov.

Ide o Kolíkovej nie reformu, ale deformu justičného systému.
Jej cieľom je zmariť prístup k súdu občanovi, ktorému Matovič a spol. postupne likviduje základné ľudské práva.
Najprv sa berú občanom ľudské práva a následné i prístup k spravodlivosti. Treba im zamedziť a sťažiť dovolania sa ukradnutých práv na súde. Presne v tých istých intenciách, že najprv sa likvidujú nemocnice a počet lôžok, počty lekárov a sestričiek a potom roníme slzy nad tým, že nemocnice nestíhajú pokryť bežný chrípkový vírus.
Zavedenie Najvyššieho správneho súdu do sústavy súdnictva znamená posilnenie právnej destability a zníženie právnej istoty. Najvyšší súd, ústavný sud a najvyšší správny súd budú tie isté právne predpisy vykladať v troch líniách.
Cez Kolikovej rozmar padne vyše dvadsať okresných a väčšina krajských súdov. Ľudia pritom plačú pre dlhé súdne konania a nízky počet sudcov sa sťažuje na množstvo sporov.
Kolíková reformuje súdnictvo len a len preto, aby zvýšila politický vplyv na súdnu moc. Včas a vhodne preložený sudca bude jednoducho úprimne vďačný.
Súdna rada dostane kompetenciu hodnotiť rozhodovaciu činnosť sudcu. Jej predseda Mazák sa už preslávil „od politikov nezávislým výkladom“, že počas núdzového stavu Ústava neplatí. Núdzový stav je však naďalej v platnosti. Aj pohyb sudcov sa teda môže udiať „nezávisle od Ústavy“.
Kolíková, ale mlčí o tom, čo urobí s verejne známou nečinnosťou súdov. Súdy rozhodujú pritom o množstve banalít. Systém opravných prostriedkov vedie každú smiešnosť od okresného cez krajský až na najvyšší súd. A potom nazad, od okresu po najvyšší súd. Ping – pong, zdola nahor, zhora nadol. Ministerka si toto akosi nevšimla.
Je správne, že u sudcov majetkové priznania sa sprísňujú. Ale prečo sa nezavadzajú aspoň na doterajšiu sudcovskú úroveň majetkové priznania pre poslancov, prezidenta, ministrov, štátnych tajomníkov, šéfov ústredných orgánov štátnej správy, policajtov, vyšetrovateľov, daniarov, colníkov, ale aj u Mazáka, resp. členov Súdnej rady.
Veď podľa doterajších mediálnych poznatkom tam je najväčšia super korupcia.
Racionálna reforma sa robí vždy aj v záujme úspor, ale Kolíková chce na ňu „ešte vynaložiť 400 miliónov EUR“. Pritom plánuje zrušiť asi 25 súdov, čiže by logicky mala ušetriť peniaze a rekonštrukcie sa dajú robiť cez prácu väzňov a nie cez firmy jej blízke, bez obstarávacieho konania za núdzového stavu.
Nejde náhodou tiež o korupciu?
Sústo 400 miliónov EUR pekná nádielka pre daňových poplatníkov.

Začnú Žilinka, resp. Kovařik už konečne trestne stíhať kriminálnika Matoviča. Matovič klamal pri získavaní vzdelávania, klame o Sulíkovi a klame aj o mne.

13.01.2021

Zo sobotňajšieho rozhlasu úvodom zacitujem Matoviča o pohrebe generála Lučanského: „Mrzí ma, že ten pán, ktorý hovorí, že vyhral prezidentské voľby a bol niekedy predsedom NS, tiež sa tam ukazoval a podľa mojich informácii provokoval policajtov svojimi vulgárnymi rečami.“ Za prvé neviem odkiaľ Matovič berie citáciu, že som vyhral prezidentské voľby. Vždy som [...]

So Žilinkom na čele, alebo s jeho účasťou vo vyšetrovacom tíme, tragická smrť Lučanského nebude nikdy objektívne vyšetrená. Čaputová si neráčila spomenúť v novoročnom prejave, že už nežije generál, ktorý chránil aj ju.

11.01.2021

Za smrť generála Lučanského bez najmenších pochybnosti zodpovedajú tí, čo ho uväznili. Ako bývalý minister spravodlivosti mám iný prehľad o fungovaní väzníc ako bežný občan. Podľa mne dostupných údajov, bolo už pri prvom incidente u Lučanského podozrenie na pokus o samovraždu, čo vysvetľuje pridelenie psychológa. Už pri náznaku niečoho takého, musia kompetentní [...]

Budú Kolíková a spol. stíhaní za možnú účasť na samovražde Lučanského? Samovražda Lučanského sa podobá „samovražde“ pedofila Epsteina.

01.01.2021

V prvom rade vyjadrujem úprimnú ľútosť z toho, čo sa stalo v závere roka 2020 a súcitím s rodinou pána Lučanského. Bez ohľadu na čokoľvek, je to neuveriteľná ľudská tragédia. Očakávam, že sa celá vec riadne vyšetrí a objasní aj keď mám pochybnosti, či niečo také počas vlády Matoviča na Slovensku vôbec je možné. Bol som vrchným veliteľom ZVJS (Zbor [...]

NR SR / Parlament /

Cmorej zo SaS: Radšej hlúpy zákon, ako pád vlády

19.01.2021 06:15

S nami nikto pokuty za prednostné očkovanie neodkomunikoval, jednoducho sme hodinu pred schôdzou dostali návrh zákona, hovorí poslanec SaS.

Donald Trump

ONLINE: Trump zrušil zákaz ciest do USA, Biden ho obnoví

19.01.2021 06:00

Donald Trump zrušil zákaz cestovania do USA pre Európanov, zavedený pre koronavírus. Joe Biden ho plánuje obnoviť.

kapitol armáda vojaci usa washington

Biden zloží prísahu ako vo vojne

19.01.2021 06:00

V pohotovosti má byť až 25-tisíc príslušníkov Národnej gardy. Novozvolený demokratický šéf Bieleho domu Joe Biden však zajtra prezidentský sľub zloží.

Alexej Navaľnyj

Pre Kremeľ je Navaľnyj agent Západu

18.01.2021 23:22

Alexej Navaľnyj za mrežami môže byť pre režim nebezpečnejší ako na slobode, myslí si analytik Alexej Makarkin. Kremeľ ale podľa neho nemal na výber. "Keby ho nechal na slobode, ukázal by slabosť," povedal pre Pravdu.