Založ si blog

Čaputovú a Pellegriniho slušní ľudia, antinacisti a antifašisti by nemali pustiť k pamätníkom SNP vzdávať  hold jeho obetiam.

76 výročie Slovenského národného povstania som si dnes s rodinou uctil pri pamätníku padlým v Hranovnici-Dubine.

Bez najmenších pochybnosti je nesporné, že Slovenské národné povstanie sa hneď v úvode stalo spojencom antifašistickej koalície a vtedajšie protihitlerovské mocnosti povstalcom priznali štatút partnera.

Napriek problémom, ktoré SNP sprevádzali, spontánne vystúpenie našich otcov, dedov a pradedov, občanov malého štátu, sme povinní si pripomínať ako významnú udalosť, ktorá bola najväčším odporom proti veľkej nacistickej mocnosti v strednej Európe.

Nájdu sa však kolaboranti, ktorí robia z obetí vinníkov a z vinníkov obete. Snažia sa meniť minulosť, deformujú pravdu s jediným cieľom vymazať historickú identitu slovenského národa.

Žiaľ, sme dnes svedkami prepisovania dejín aj na medzinárodnej úrovni. V súčasnosti sa rozmáha nenávistná politika ultrafašistických liberálov, ktorú reprezentuje prevažná časť elít v EÚ.

Nebolo preto prekvapením, že členské štáty EÚ, vrátane Slovenska v decembri 2019 nehlasovali za prijatie Rezolúcie na 74. zasadnutí valného zhromaždenia OSN č. GA/SHC/4281 proti glorifikacii nacizmu,  neonacizmu a iných praktík, ktoré prispievajú k posilňovaniu súčasných foriem rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie a súvisiacej intolerancie.

Jedným z kľúčových bodov uznesenia je odsúdenie vojny s pomníkmi bojovníkov proti nacizmu a fašizmu, ktorá v niektorých krajinách naberá na obrátkach,  ako aj  odsúdenie odhaľovania memoriálov a monumentov príslušníkom SS a rôznym kolaborantom, ako aj  organizovanie  pochodov  a fakľových sprievodov nacionalistov a neonacistov. Zároveň sa vyjadruje hlboké znepokojenie nad pokusmi povýšiť na  hrdinov tých členov zločineckých ozbrojených oddielov Waffen-SS, ktorých odsúdil Norimberský tribunál,  ako aj tých, čo bojovali proti protihitlerovskej koalícii, spolupracovali s nacistickým hnutím a páchali vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti.

Považujem za vrchol farizejského pokrytectva, keď Pellegrini a Čaputová si pripomínajú nacistické obete SNP a na druhej strane v decembri 2019 v pozíciách najvyšších ústavných činiteľov sa nezasadili za to, aby Slovensko hlasovalo za prijatie rezolúcie proti glorifikácii nacizmu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že najmä na Ukrajine, v Poľsku, Pobaltí a posledne i  v Bielorusku sa objavujú fašisticko – nacistické politické skupiny, voči ktorým oficiálne štátne štruktúry nepostupujú s dostatočnou rozhodnosťou.

Dokonca sme nedávno so znepokojením zaregistrovali, že v Prahe, títo pohrobkovia nacistov povalili sochu maršala Koneva a odhaľujú  sochu hitlerovskému prisluhovačovi Vlasovovi.

Nezákonne zavretí do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok na náhradu škody okrem iného i za izoláciu 3333 EUR za 4, resp. 1666 za 2 týždne.

23.09.2020

Viete si predstaviť situáciu, že vrah znásilni a zavraždí rodičom dcéru a potom ich drzo vyzve, aby mu za jeho láskavosť zaplatili? Detailne o tom hovorím vo videu, link ktorého pripájam: https://www.youtube.com/watch?v=X3HKxv9S5VU&feature=youtu.be

Výzva poškodeným, ktorým boli uložené pokuty policajtom za nenosenie rúšok: „Neplaťte ich žiadajte doručiť rozhodnutie o uložení pokuty písomne a okamžite podajte trestné oznámenia na autora uloženej pokuty za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. “

20.09.2020

To čo som tvrdil v nepriestrelnej analýze viažucej sa na právnu nulitu všetkých Mikasových opatrení, okrem iného i toho v určení nezákonnej povinnosti nosiť rúška pre nenakazených ľudí (video zo 7. septembra 2020 https://www.youtube.com/watch?v=JJZ5fwFP_uM&t=59s) a tiež to, že tí ktorí dostanú pokutu ju nemusia zaplatiť, lebo by bola uložená bez právneho základu sa [...]

Je, alebo nie je aj Fico riadený ambasádou USA?

18.09.2020

Fico len nedávno hlasoval v parlamente za vyslanie slovenských vojakov na ruské hranice. Uvádzam v tejto spojitosti na ilustráciu ďalšie nesporné Ficove zrádzania záujmov Slovenska v praxi: https://www.infovojna.sk/article/parlament-odsuhlasil-pritomnost-americkych-vojakov-na-slovensku-za-hlasovali-aj-poslanci-ficovho-smeru-sd-a-pellegriniho-hlasu-sd

test, koronavírus, Washington

Koronavírus našli u rekordného počtu Slovákov, pribudlo ich 552

26.09.2020 10:14

Na Slovensku v piatok pribudlo 552 infikovaných koronavírusom. Laboratóriá otestovali 6 483 vzoriek. Na COVID-19 zomrela 67-ročná žena.

richard raši

Raši: Matovičovi sa pandémia vymyká z rúk

26.09.2020 09:17

Premiér Igor Matovič je a bude zodpovedný za všetky škody, ktoré druhá vlna pandémie prinesie, uviedol opozičný poslanec Richard Raši.

Richnava, škola

Richnava sa konečne dočká školy. Hoci kontajnerovej

26.09.2020 08:27

Výstavba štátnej kontajnerovej školy v Richnave v okrese Gelnica sa po takmer štyroch mesiacoch rokovaní a príprav konečne začala.

kilamtický protest, Portugalsko, koronavírus

ONLINE: WHO varuje pred obeťami, Babiš ju sfúkol za zmätky

26.09.2020 07:00, aktualizované: 09:32

Počet mŕtvych s koronavírusom sa blíži k jednému miliónu, Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred ďalším. Český premiér organizáciu kritizoval.