Založ si blog

75 výročie SLovenského národného povstania

75 výročie Slovenského národného povstania

Vážení spoluobčania, dovoľujem si osloviť všetkých nás, kto máme úctu k ľudským životom, slobodám a právu pridať sa k našim spoločným myšlienkam. Slovenské národné povstanie je udalosťou v našich dejinách výnimočnou svojou masovosťou, svojim bojom za práva, spravodlivosť a slobodu nášho národa. Je to udalosť výnimočná v spleti pokrivenej politiky a nájdenia jasného cieľa osobne sa angažovať za dobro a boj proti fašistickému zlu. 

Fašizmus je potlačenie práva, potlačenie slobôd občanov. Na rozdiel od niektorých politikov, ja nevidím na Slovensku žiadnu politickú stranu, ktorá by propagovala fašizmus. Ale vidím úzke politické vzťahy našich politikov s politikmi iných štátov, ktorí fašistami sú. Preto chcem, aby sa každý pozeral s otvoreným a hodnotiacim pohľadom na to, čo sa okolo nás deje v súčasnosti. Nič nie je zažehnané a obete, ktoré priniesli naši dedovia a otcovia neznamenali žiaľ porážku fašizmu na veky. Fašizmus nebola len ideológia nadradenosti jednej rasy nad ostatnými. V ľudských dejinách sa dočítame viacero podobných snáh. Fašizmus je uzurpovanie si práva menšiny rozhodovať o väčšine bez toho, aby pripustili akúkoľvek diskusiu o tom, čo je dobré a čo je zlé. Nebudem poukazovať na zverstvá, ktoré sa v mene vymyslenej nadradenosti nejakého národa  alebo skupiny ľudí napáchali. Tie zostanú navždy v našej pamäti ako niečo, čo sa už nesmie zopakovať. Chcem poukázať na to, že morálka ľudí sa dá manipulovať, ale iba do určitej miery. Tradičná morálka sa nedá kúpiť, nedá sa dlho ľuďom klamať, nad morálkou nášho národa a silou jeho ducha nikto nevyhrá. 

Je falošné sa dnes sústreďovať na nejakú akoby presne nepomenovanú politickú stranu a označovať ju nevhodnými a protiprávnymi výrazmi. Našu pozornosť musíme v súčasnej etape vývoja vo svete a v Európe sústrediť na skutočné liberálno-fašistické hrozby. A tie sú mimoriadne agresívne. Útočia na náš národ, na náš štát, na rodinu, na deti, slobodu, na naše práva, morálku, našu kultúru, tradície, jazyk, na to, že sa náš národ považuje historicky za kresťanský, na všetko, čo je pre nás najcennejšie, čo nás identifikuje ako národ Slovákov. Pred 75 rokmi sa naši dedovia a otcovia postavili na rozhodný odpor voči hnedej smrti. Oni bojovali za nás, my sme ich deti. Preto sme dnes my povinní sa postaviť na odpor voči dnešným hrozbám, aby sme chránili svoje deti a svojich vnukov. A aj my, keď budeme postupovať spolu, budeme v tomto boji, tak ako oni, úspešní.

 Štefan Harabin

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov

25.01.2020

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov. Odborníci hovoria o poškodení DNK, rakovine, spálení tkanív kože a očí, o srdcových problémoch. Slováci a Slovenky, viac »

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta.

20.01.2020

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta. Nevzatie Trnku do väzby preto, lebo jeho skutok sa podľa prokuratúry údajne viac »

Dá si Čaputová urobiť psychoanalýzu, či môže byť na čele štátu?

18.01.2020

Dá si Čaputová urobiť psychoanalýzu, či môže byť na čele štátu? Lebo ako excelentná právnička, si chce dať urobiť právnu analýzu, či môže vypovedať Istanbulský dohovor. Strana Vlasť viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).