Založ si blog

75 výročie SLovenského národného povstania

75 výročie Slovenského národného povstania

Vážení spoluobčania, dovoľujem si osloviť všetkých nás, kto máme úctu k ľudským životom, slobodám a právu pridať sa k našim spoločným myšlienkam. Slovenské národné povstanie je udalosťou v našich dejinách výnimočnou svojou masovosťou, svojim bojom za práva, spravodlivosť a slobodu nášho národa. Je to udalosť výnimočná v spleti pokrivenej politiky a nájdenia jasného cieľa osobne sa angažovať za dobro a boj proti fašistickému zlu. 

Fašizmus je potlačenie práva, potlačenie slobôd občanov. Na rozdiel od niektorých politikov, ja nevidím na Slovensku žiadnu politickú stranu, ktorá by propagovala fašizmus. Ale vidím úzke politické vzťahy našich politikov s politikmi iných štátov, ktorí fašistami sú. Preto chcem, aby sa každý pozeral s otvoreným a hodnotiacim pohľadom na to, čo sa okolo nás deje v súčasnosti. Nič nie je zažehnané a obete, ktoré priniesli naši dedovia a otcovia neznamenali žiaľ porážku fašizmu na veky. Fašizmus nebola len ideológia nadradenosti jednej rasy nad ostatnými. V ľudských dejinách sa dočítame viacero podobných snáh. Fašizmus je uzurpovanie si práva menšiny rozhodovať o väčšine bez toho, aby pripustili akúkoľvek diskusiu o tom, čo je dobré a čo je zlé. Nebudem poukazovať na zverstvá, ktoré sa v mene vymyslenej nadradenosti nejakého národa  alebo skupiny ľudí napáchali. Tie zostanú navždy v našej pamäti ako niečo, čo sa už nesmie zopakovať. Chcem poukázať na to, že morálka ľudí sa dá manipulovať, ale iba do určitej miery. Tradičná morálka sa nedá kúpiť, nedá sa dlho ľuďom klamať, nad morálkou nášho národa a silou jeho ducha nikto nevyhrá. 

Je falošné sa dnes sústreďovať na nejakú akoby presne nepomenovanú politickú stranu a označovať ju nevhodnými a protiprávnymi výrazmi. Našu pozornosť musíme v súčasnej etape vývoja vo svete a v Európe sústrediť na skutočné liberálno-fašistické hrozby. A tie sú mimoriadne agresívne. Útočia na náš národ, na náš štát, na rodinu, na deti, slobodu, na naše práva, morálku, našu kultúru, tradície, jazyk, na to, že sa náš národ považuje historicky za kresťanský, na všetko, čo je pre nás najcennejšie, čo nás identifikuje ako národ Slovákov. Pred 75 rokmi sa naši dedovia a otcovia postavili na rozhodný odpor voči hnedej smrti. Oni bojovali za nás, my sme ich deti. Preto sme dnes my povinní sa postaviť na odpor voči dnešným hrozbám, aby sme chránili svoje deti a svojich vnukov. A aj my, keď budeme postupovať spolu, budeme v tomto boji, tak ako oni, úspešní.

 Štefan Harabin

Totálne zlyhanie Európskej komisie v prípade vírusu Covid-19.

18.05.2020

Hodnotenie konania EK v otázke koronavírusu by sa žiaľ dalo zjednodušene zhrnúť do jedinej nelichotivej vety. Konala neskoro a dosiaľ neurobila nič naozaj efektívne. Napriek tomu považujem za potrebné podrobnejšie upozorniť na niekoľko aspektov tohto problému. Po prvé, už v minulom roku hovoril skúsený americký politik Henry Kissinger poznajúci globálne politické [...]

Ťažká schizofrénia Matoviča, Sulíka a Kollára v priamom prenose.

09.05.2020

Keď pred parlamentnými voľbami som ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať do parlamentu ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby sa nepolitizovala justícia. [...]

Bude zlodej Lipšic na čele prokuratúry? Vo výkone podmienečného trestu odňatia slobody bude kryť trestnú činnosť tých, ktorí mu zabezpečili podmienku a zniesli zo sveta jeho majetkovú tresnú činnosť?

05.05.2020

Jedným z kandidátov na generálneho prokurátora je Daniel Lipšic. Jeho kandidatúru podporujú v zásade všetci koaliční partneri. Dokonca by kvôli nemu zmenili zákon, aby z neprokurátora sa mohol stať rovno generálnym prokurátorom. Liberálny tábor ktorý doteraz hovoril o odpolitizovaní justície, teraz navrhuje politika do tejto funkcie, ignorujúc skutočnosť, že Lipšic je [...]

25-5-2020

Dážď kropil Slovensko, bude to pokračovať?

24.05.2020 20:44

Víkend sa vyznačoval premenlivým počasím, čím náš privíta ďalší týždeň? Budú potrebné dáždniky alebo slnečníky?

Boris Kollár

Kollár by bral Podmanického, Raši stojí za Pellegrinim

24.05.2020 19:27

Boris Kollár považuje poslanca Jána Podmanického, ktorý odišiel zo Smeru, za slušného človeka s veľkou podporu na Kysuciach a Orave.

Bratislava Rakúsko Berg hranica karanténa

S aplikáciou eKaranténa možno prejsť cez ďalšie hraničné priechody

24.05.2020 17:48

Testovaciu prevádzku eKarantény spustili aj na slovensko-českom priechode Drietoma - Starý Hrozenkov a slovensko-rakúskom Jarovce - Kitsee.

bicykel, hostinec, krčma, alkohol, cyklista

Policajti chytili cyklistu s 3,25 promile alkoholu v krvi

24.05.2020 16:23

V Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom namerali policajti cyklistovi 3,25 promile alkoholu.