Založ si blog

75 výročie SLovenského národného povstania

75 výročie Slovenského národného povstania

Vážení spoluobčania, dovoľujem si osloviť všetkých nás, kto máme úctu k ľudským životom, slobodám a právu pridať sa k našim spoločným myšlienkam. Slovenské národné povstanie je udalosťou v našich dejinách výnimočnou svojou masovosťou, svojim bojom za práva, spravodlivosť a slobodu nášho národa. Je to udalosť výnimočná v spleti pokrivenej politiky a nájdenia jasného cieľa osobne sa angažovať za dobro a boj proti fašistickému zlu. 

Fašizmus je potlačenie práva, potlačenie slobôd občanov. Na rozdiel od niektorých politikov, ja nevidím na Slovensku žiadnu politickú stranu, ktorá by propagovala fašizmus. Ale vidím úzke politické vzťahy našich politikov s politikmi iných štátov, ktorí fašistami sú. Preto chcem, aby sa každý pozeral s otvoreným a hodnotiacim pohľadom na to, čo sa okolo nás deje v súčasnosti. Nič nie je zažehnané a obete, ktoré priniesli naši dedovia a otcovia neznamenali žiaľ porážku fašizmu na veky. Fašizmus nebola len ideológia nadradenosti jednej rasy nad ostatnými. V ľudských dejinách sa dočítame viacero podobných snáh. Fašizmus je uzurpovanie si práva menšiny rozhodovať o väčšine bez toho, aby pripustili akúkoľvek diskusiu o tom, čo je dobré a čo je zlé. Nebudem poukazovať na zverstvá, ktoré sa v mene vymyslenej nadradenosti nejakého národa  alebo skupiny ľudí napáchali. Tie zostanú navždy v našej pamäti ako niečo, čo sa už nesmie zopakovať. Chcem poukázať na to, že morálka ľudí sa dá manipulovať, ale iba do určitej miery. Tradičná morálka sa nedá kúpiť, nedá sa dlho ľuďom klamať, nad morálkou nášho národa a silou jeho ducha nikto nevyhrá. 

Je falošné sa dnes sústreďovať na nejakú akoby presne nepomenovanú politickú stranu a označovať ju nevhodnými a protiprávnymi výrazmi. Našu pozornosť musíme v súčasnej etape vývoja vo svete a v Európe sústrediť na skutočné liberálno-fašistické hrozby. A tie sú mimoriadne agresívne. Útočia na náš národ, na náš štát, na rodinu, na deti, slobodu, na naše práva, morálku, našu kultúru, tradície, jazyk, na to, že sa náš národ považuje historicky za kresťanský, na všetko, čo je pre nás najcennejšie, čo nás identifikuje ako národ Slovákov. Pred 75 rokmi sa naši dedovia a otcovia postavili na rozhodný odpor voči hnedej smrti. Oni bojovali za nás, my sme ich deti. Preto sme dnes my povinní sa postaviť na odpor voči dnešným hrozbám, aby sme chránili svoje deti a svojich vnukov. A aj my, keď budeme postupovať spolu, budeme v tomto boji, tak ako oni, úspešní.

 Štefan Harabin

Nezákonne zavretí do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok na náhradu škody okrem iného i za izoláciu 3333 EUR za 4, resp. 1666 za 2 týždne.

23.09.2020

Viete si predstaviť situáciu, že vrah znásilni a zavraždí rodičom dcéru a potom ich drzo vyzve, aby mu za jeho láskavosť zaplatili? Detailne o tom hovorím vo videu, link ktorého pripájam: https://www.youtube.com/watch?v=X3HKxv9S5VU&feature=youtu.be

Výzva poškodeným, ktorým boli uložené pokuty policajtom za nenosenie rúšok: „Neplaťte ich žiadajte doručiť rozhodnutie o uložení pokuty písomne a okamžite podajte trestné oznámenia na autora uloženej pokuty za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. “

20.09.2020

To čo som tvrdil v nepriestrelnej analýze viažucej sa na právnu nulitu všetkých Mikasových opatrení, okrem iného i toho v určení nezákonnej povinnosti nosiť rúška pre nenakazených ľudí (video zo 7. septembra 2020 https://www.youtube.com/watch?v=JJZ5fwFP_uM&t=59s) a tiež to, že tí ktorí dostanú pokutu ju nemusia zaplatiť, lebo by bola uložená bez právneho základu sa [...]

Je, alebo nie je aj Fico riadený ambasádou USA?

18.09.2020

Fico len nedávno hlasoval v parlamente za vyslanie slovenských vojakov na ruské hranice. Uvádzam v tejto spojitosti na ilustráciu ďalšie nesporné Ficove zrádzania záujmov Slovenska v praxi: https://www.infovojna.sk/article/parlament-odsuhlasil-pritomnost-americkych-vojakov-na-slovensku-za-hlasovali-aj-poslanci-ficovho-smeru-sd-a-pellegriniho-hlasu-sd

test, koronavírus, Washington

Koronavírus našli u rekordného počtu Slovákov, pribudlo ich 552

26.09.2020 10:14

Na Slovensku v piatok pribudlo 552 infikovaných koronavírusom. Laboratóriá otestovali 6 483 vzoriek. Na COVID-19 zomrela 67-ročná žena.

richard raši

Raši: Matovičovi sa pandémia vymyká z rúk

26.09.2020 09:17

Premiér Igor Matovič je a bude zodpovedný za všetky škody, ktoré druhá vlna pandémie prinesie, uviedol opozičný poslanec Richard Raši.

Richnava, škola

Richnava sa konečne dočká školy. Hoci kontajnerovej

26.09.2020 08:27

Výstavba štátnej kontajnerovej školy v Richnave v okrese Gelnica sa po takmer štyroch mesiacoch rokovaní a príprav konečne začala.

kilamtický protest, Portugalsko, koronavírus

ONLINE: WHO varuje pred obeťami, Babiš ju sfúkol za zmätky

26.09.2020 07:00, aktualizované: 09:32

Počet mŕtvych s koronavírusom sa blíži k jednému miliónu, Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred ďalším. Český premiér organizáciu kritizoval.