Založ si blog

 „Akú vakcínu potrebuje Európska únia na to, aby prekonala dlhoročnú pandémiu svojej politickej, hospodárskej a kultúrnej roztrieštenosti a stagnácie? “ 

 

Európska únia je už dlho vinou tvrdohlavého presadzovania extrémneho liberalizmu, vinou nerešpektovania dohodnutých zmlúv, porušovania medzinárodného práva, vinou otvoreného diktátu voči členským štátom a pohŕdaním ich oprávnenými záujmami ako suverénnych národných štátov vo veľkej vnútornej kríze. Nie je to však iba kríza vzťahov medzi nezodpovednými úradníkmi bruselskej centrály EÚ a členskými štátmi. Je to kríza neschopnosti politických elít pripraviť a realizovať víziu rastu a prosperity Únie ako celku. Panuje obrovský hlad po normálnych politikoch, osobnostiach, ktoré vedia osloviť občanov a vedia identifikovať a naprávať skutočné problémy. Nie je možné akceptovať ani násilné osídľovanie ilegálnymi migrantmi z rozvojového sveta, ani nové a nové miliardové zadlžovanie sa súkromným svetovým centrálnym bankám. Nie je možné akceptovať ani vedomé a umelé zaťahovanie Európy do rizika novej ničivej svetovej vojny len kvôli finančným záujmom vojensko-priemyselných podnikov západného sveta. Politici Bruselu hovoria o spoločných hodnotách, ale už dávno ich sami ničia a necítia za ne svoju osobnú zodpovednosť.

Dovolím si povedať, že očakávať od členských štátov, že sa vzdajú svojej suverenity a národnej identity v prospech individuálnych zištných a pochybných cieľov vedenia EÚ je naivné. Členské štáty, ktoré nie sú ešte natoľko postihnuté zvrátenou západnou politickou korektnosťou, genderovou a LGBTI ideológiami presadzovateľov dobrovoľného vymierania národov, majú iné predstavy o svojej budúcnosti. Ak sa EÚ sama nespamätá, ak neprestane svojimi krokmi likvidovať národné štáty, mocensky zneužívať orgány a zmluvy Únie, ak neprestane vedome porušovať základné práva a slobody občanov, ohrozovať ich bezpečnosť a ak sa nevráti späť k svojim pôvodným hlavným cieľom tvorby spoločného trhu, zosilnejú aj myšlienky o nových projektoch vzájomnej spolupráce.

Preto je podľa môjho názoru potrebné otvorene poukázať na skutočné problémy, pravdivo zhodnotiť situáciu, zhodnúť sa na možných spoločných postupoch a v záujme blaha a bezpečnosti vlastných občanov nebáť sa otvoriť existujúce zmluvy o Európskej únii a pripraviť ich nový, múdry a perspektívny obsah. V rámci toho treba okamžite zrušiť protiruské sankcie, dôsledne znížiť administratívu, nastoliť skutočnú rovnosť medzi štátmi podľa zásad medzinárodného práva, podporiť zachovanie a rozvoj pôvodných morálnych a kultúrnych hodnôt národov Európy, prestať ničiť stabilitu právneho prostredia tisíckami a tisíckami nových nanútených nezmyselných úprav právnych predpisov a začať hľadať nové projekty spolupráce, ktorá umožní Únii dôstojne participovať na spolupráci s ostatným svetom v nových vznikajúcich svetových politických a ekonomických pomeroch.

A v medzičase si aj my v rámci EÚ musíme začať vážiť sami seba, nepodkladať sa arogancii a záujmom iných. Nesmieme slepo poslúchať Brusel, aby sme akože nespôsobovali problémy. Svoje záujmy a svoje práva musíme nahlas, tvrdo a efektívne presadzovať a chrániť. To je základná ústavná povinnosť všetkých štátnych orgánov našej vlasti voči vlastným občanom.

Matovič cez Korčoka cielene likviduje slovenskú štátnosť.

12.07.2020

V súčasnosti je ľudstvo na svete organizované približne do asi dvesto navzájom v rôznej intenzite spolupracujúcich štátov. Vzťahy medzi nimi sú v záujme zachovania mieru regulované zo strany OSN dohodnutými všeobecnými medzinárodnými princípmi. Všetky štáty ich musia rešpektovať a svedomito plniť. Silu Charty OSN potvrdzuje znenie jej článku 103, ktorý stanovuje, že [...]

Sklenka prehovoril o praktikách v justícií pod vedením Smeru, i o tom, ako sa stal sudcom za pomoci Urbancovej, lebo Harabin také praktiky, nie že nepripustil, ale striktne odmietal.

09.07.2020

Keď sa minulý rok zverejnili prepisy komunikácie medzi Kočnerom, sudcami a štátnou tajomníčkou Jankovskou, našli sa médiá ktoré dotyčných sudcov začali spájať so mnou a vyrábať z nich „Harabinovych ľudí.“ Voči tomu som sa hneď ohradil v blogu s názvom : „Ako dokážu médiá vyrobiť z Kaliňákovho človeka Harabinovú sudkyňu.“ Na pripomenutie, Postoj [...]

Menšinové práva nie sú žiaden strašiak

16.06.2020

Menšinové práva nie sú žiaden strašiak Nedávne sté výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920, ktorá znamenala okrem iného rozpad hneď niekoľkých svetových impérií, akoby znovu oživilo politických dinosaurov napísaním tzv. „Memoranda maďarskej komunity“. Požiadavky v tomto dokumente sú už dávno neaktuálne a mnohé z nich sú zas bežnou realitou. [...]

Japonsko / Vojak / Armáda / Zbraň /

Na Taiwane sa začalo vojenské cvičenie so simulovanou inváziou na ostrov

13.07.2020 12:59

Cvičenie prebieha v čase rastúceho napätia medzi Taiwanom a Čínou z dôvodu nového bezpečnostného zákona v Hongkongu a pravidelného narúšania taiwanského vzdušného priestoru čínskymi lietadlami.

Norbert Bödör

Šeliga chce, aby súdna rada preverila rozhodnutie Trubana pri Bödörovi

13.07.2020 12:42

Zároveň sa opäť obracia na Najvyšší bezpečnostný úrad pre bezpečnostnú previerku firmy Bonul.

Nový Zéland / Christchurch / Brenton Tarrant /

Útočník z Christchurchu sa bude na súde obhajovať sám

13.07.2020 12:08

Útočník vlani v marci v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch zastrelil 51 ľudí. Hrozí mu doživotné väzenie.

Smer /  Ladislav Kamenický / Robert Fico / Juraj Blanár / Jaroslav Baška /

Smer bude mať v sobotu snem, Fico kandiduje na šéfa

13.07.2020 11:48

Snem strany Smer, na ktorom majú voliť predsedu, troch podpredsedov a generálneho manažéra, bude v sobotu 18. júla.