Založ si blog

 „Akú vakcínu potrebuje Európska únia na to, aby prekonala dlhoročnú pandémiu svojej politickej, hospodárskej a kultúrnej roztrieštenosti a stagnácie? “ 

 

Európska únia je už dlho vinou tvrdohlavého presadzovania extrémneho liberalizmu, vinou nerešpektovania dohodnutých zmlúv, porušovania medzinárodného práva, vinou otvoreného diktátu voči členským štátom a pohŕdaním ich oprávnenými záujmami ako suverénnych národných štátov vo veľkej vnútornej kríze. Nie je to však iba kríza vzťahov medzi nezodpovednými úradníkmi bruselskej centrály EÚ a členskými štátmi. Je to kríza neschopnosti politických elít pripraviť a realizovať víziu rastu a prosperity Únie ako celku. Panuje obrovský hlad po normálnych politikoch, osobnostiach, ktoré vedia osloviť občanov a vedia identifikovať a naprávať skutočné problémy. Nie je možné akceptovať ani násilné osídľovanie ilegálnymi migrantmi z rozvojového sveta, ani nové a nové miliardové zadlžovanie sa súkromným svetovým centrálnym bankám. Nie je možné akceptovať ani vedomé a umelé zaťahovanie Európy do rizika novej ničivej svetovej vojny len kvôli finančným záujmom vojensko-priemyselných podnikov západného sveta. Politici Bruselu hovoria o spoločných hodnotách, ale už dávno ich sami ničia a necítia za ne svoju osobnú zodpovednosť.

Dovolím si povedať, že očakávať od členských štátov, že sa vzdajú svojej suverenity a národnej identity v prospech individuálnych zištných a pochybných cieľov vedenia EÚ je naivné. Členské štáty, ktoré nie sú ešte natoľko postihnuté zvrátenou západnou politickou korektnosťou, genderovou a LGBTI ideológiami presadzovateľov dobrovoľného vymierania národov, majú iné predstavy o svojej budúcnosti. Ak sa EÚ sama nespamätá, ak neprestane svojimi krokmi likvidovať národné štáty, mocensky zneužívať orgány a zmluvy Únie, ak neprestane vedome porušovať základné práva a slobody občanov, ohrozovať ich bezpečnosť a ak sa nevráti späť k svojim pôvodným hlavným cieľom tvorby spoločného trhu, zosilnejú aj myšlienky o nových projektoch vzájomnej spolupráce.

Preto je podľa môjho názoru potrebné otvorene poukázať na skutočné problémy, pravdivo zhodnotiť situáciu, zhodnúť sa na možných spoločných postupoch a v záujme blaha a bezpečnosti vlastných občanov nebáť sa otvoriť existujúce zmluvy o Európskej únii a pripraviť ich nový, múdry a perspektívny obsah. V rámci toho treba okamžite zrušiť protiruské sankcie, dôsledne znížiť administratívu, nastoliť skutočnú rovnosť medzi štátmi podľa zásad medzinárodného práva, podporiť zachovanie a rozvoj pôvodných morálnych a kultúrnych hodnôt národov Európy, prestať ničiť stabilitu právneho prostredia tisíckami a tisíckami nových nanútených nezmyselných úprav právnych predpisov a začať hľadať nové projekty spolupráce, ktorá umožní Únii dôstojne participovať na spolupráci s ostatným svetom v nových vznikajúcich svetových politických a ekonomických pomeroch.

A v medzičase si aj my v rámci EÚ musíme začať vážiť sami seba, nepodkladať sa arogancii a záujmom iných. Nesmieme slepo poslúchať Brusel, aby sme akože nespôsobovali problémy. Svoje záujmy a svoje práva musíme nahlas, tvrdo a efektívne presadzovať a chrániť. To je základná ústavná povinnosť všetkých štátnych orgánov našej vlasti voči vlastným občanom.

Matovič cez Korčoka cielene likviduje slovenskú štátnosť.

12.07.2020

V súčasnosti je ľudstvo na svete organizované približne do asi dvesto navzájom v rôznej intenzite spolupracujúcich štátov. Vzťahy medzi nimi sú v záujme zachovania mieru regulované zo strany OSN dohodnutými všeobecnými medzinárodnými princípmi. Všetky štáty ich musia rešpektovať a svedomito plniť. Silu Charty OSN potvrdzuje znenie jej článku 103, ktorý stanovuje, že [...]

Sklenka prehovoril o praktikách v justícií pod vedením Smeru, i o tom, ako sa stal sudcom za pomoci Urbancovej, lebo Harabin také praktiky, nie že nepripustil, ale striktne odmietal.

09.07.2020

Keď sa minulý rok zverejnili prepisy komunikácie medzi Kočnerom, sudcami a štátnou tajomníčkou Jankovskou, našli sa médiá ktoré dotyčných sudcov začali spájať so mnou a vyrábať z nich „Harabinovych ľudí.“ Voči tomu som sa hneď ohradil v blogu s názvom : „Ako dokážu médiá vyrobiť z Kaliňákovho človeka Harabinovú sudkyňu.“ Na pripomenutie, Postoj [...]

Menšinové práva nie sú žiaden strašiak

16.06.2020

Menšinové práva nie sú žiaden strašiak Nedávne sté výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920, ktorá znamenala okrem iného rozpad hneď niekoľkých svetových impérií, akoby znovu oživilo politických dinosaurov napísaním tzv. „Memoranda maďarskej komunity“. Požiadavky v tomto dokumente sú už dávno neaktuálne a mnohé z nich sú zas bežnou realitou. [...]

Smer /  Ladislav Kamenický / Robert Fico / Juraj Blanár / Jaroslav Baška /

Smer bude mať v sobotu snem, Fico kandiduje na šéfa

13.07.2020 11:48

Snem strany Smer, na ktorom majú voliť predsedu, troch podpredsedov a generálneho manažéra, bude v sobotu 18. júla.

Camille Abello

Francúz obvinený zo zneužitia 305 detí spáchal vo väzení v Indonézii samovraždu

13.07.2020 11:29

Podľa indonézskych zákonov na ochranu maloletých mu hrozil trest smrti.

Štrba, parkovanie, Štrbské pleso

Štrba: Miestni hovoria nie novému parkovisku

13.07.2020 11:00

Problém s výstavbou parkovacieho domu je kameňom úrazu na Štrbskom Plese. Obyvatelia na verejnom zhromaždení odmietli aj ďalšie zásahy do chránenej lokality.

alkohol tester

Opitý vodič narazil do jazdcov na koňoch

13.07.2020 10:45

Poriadne opitý 50-ročný vodič narazil do jazdcov na koňoch. Nehoda sa stala v nedeľu večer v Dolnej Porube v okrese Trenčín.