Založ si blog

Gratulácia Petre a jej rodinnému tímu.

PETRE GRATULUJEM. JE SKUTOČNOU HVIEZDOU

Každý jeden úspech našej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej je nepochybne úspechom aj pre celé Slovensko. Je prirodzené, že so športovými úspechmi sú spojené aj silné spoločenské ohlasy. Čo už za prirodzené nepovažujem sú pravidelné a systematické pokusy niektorých verejne známych osobností, vrátane ústavných činiteľov, prilepiť sa na úspechy našich športovcov. Je zarážajúce, že v prípadoch, keď slovenský šport trpí napríklad aj z dôvodu, že je v mnohých oblastiach finančne poddimezovaný, vtedy strkajú hlavu do piesku. Ale akonáhle sa dostavia víťazstvá, môžeme si byť istí, že ďakovné state na seba nenechajú dlho čakať a zaplavia sociálne siete silou prílivu. Najväčším ďakovačom je už tradične Andrej Kiska. Je o ňom známe, že jeho charakter mu umožňuje zneužiť každú príležitosť na sebaprezentáciu. Čo však urobil pre slovenský šport, nevedno.
Samotná Petra Vlhova by o problémoch v slovenskom športe určite vedela rozprávať najlepšie. Nebyť jej osobného odhodlania a silného rodinného zázemia, nikdy by sa jej takéto výsledky dosahovať nepodarilo. Namiesto toho, aby jej boli vytvorené ideálne podmienky, musí bojovať ešte aj o kombinézy.
Chcel by som preto vyzvať všetkých kompetentných, ktorí sa tak radi vyjadrujú k športovým úspechom slovenských športovcov, aby sa vyjadrovali aj k mediálne menej atraktívnym témam problémov v slovenskom športe a hlavne, aby priložili ruku k dielu.
Za seba môžem povedať, že ak mi občania dajú vo voľbách dôveru, z postu prezidenta urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa situácia výrazne zmenila v prospech športovcov a mladej generácie.

 

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov

25.01.2020

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov. Odborníci hovoria o poškodení DNK, rakovine, spálení tkanív kože a očí, o srdcových problémoch. Slováci a Slovenky, viac »

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta.

20.01.2020

Prípad Trnka: papalášske zneužívanie práva, Ficove klamstvá a Čaputovej neznalosť kompetencií v úrade prezidenta. Nevzatie Trnku do väzby preto, lebo jeho skutok sa podľa prokuratúry údajne viac »

Dá si Čaputová urobiť psychoanalýzu, či môže byť na čele štátu?

18.01.2020

Dá si Čaputová urobiť psychoanalýzu, či môže byť na čele štátu? Lebo ako excelentná právnička, si chce dať urobiť právnu analýzu, či môže vypovedať Istanbulský dohovor. Strana Vlasť viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).