Založ si blog

Gratulácia Petre a jej rodinnému tímu.

PETRE GRATULUJEM. JE SKUTOČNOU HVIEZDOU

Každý jeden úspech našej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej je nepochybne úspechom aj pre celé Slovensko. Je prirodzené, že so športovými úspechmi sú spojené aj silné spoločenské ohlasy. Čo už za prirodzené nepovažujem sú pravidelné a systematické pokusy niektorých verejne známych osobností, vrátane ústavných činiteľov, prilepiť sa na úspechy našich športovcov. Je zarážajúce, že v prípadoch, keď slovenský šport trpí napríklad aj z dôvodu, že je v mnohých oblastiach finančne poddimezovaný, vtedy strkajú hlavu do piesku. Ale akonáhle sa dostavia víťazstvá, môžeme si byť istí, že ďakovné state na seba nenechajú dlho čakať a zaplavia sociálne siete silou prílivu. Najväčším ďakovačom je už tradične Andrej Kiska. Je o ňom známe, že jeho charakter mu umožňuje zneužiť každú príležitosť na sebaprezentáciu. Čo však urobil pre slovenský šport, nevedno.
Samotná Petra Vlhova by o problémoch v slovenskom športe určite vedela rozprávať najlepšie. Nebyť jej osobného odhodlania a silného rodinného zázemia, nikdy by sa jej takéto výsledky dosahovať nepodarilo. Namiesto toho, aby jej boli vytvorené ideálne podmienky, musí bojovať ešte aj o kombinézy.
Chcel by som preto vyzvať všetkých kompetentných, ktorí sa tak radi vyjadrujú k športovým úspechom slovenských športovcov, aby sa vyjadrovali aj k mediálne menej atraktívnym témam problémov v slovenskom športe a hlavne, aby priložili ruku k dielu.
Za seba môžem povedať, že ak mi občania dajú vo voľbách dôveru, z postu prezidenta urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby sa situácia výrazne zmenila v prospech športovcov a mladej generácie.

 

Maďarsko čaká, kedy bude Čižnár stíhať slovenských extrémistov.

18.09.2019

Maďarsko čaká, kedy bude Čižnár stíhať slovenských extrémistov. V súvislosti s futbalovým zápasom medzi Maďarskom a Slovenskom, kde do slovenského sektora prišli slovenskí občania maďarskej viac »

Boja sa poslanci viac Harabina ako Pellegriniho?

16.09.2019

Boja sa poslanci viac Harabina ako Pellegriniho? Predchádzajúci týždeň v parlamente nám ukázal, že moja osoba vzbudzuje u poslancov evidentne väčší rešpekt ako predseda vlády Pellegrini. viac »

Pani Čaputová, pre vašich kumpánov zákony neplatia?

12.09.2019

Pani Čaputová, pre vašich kumpánov zákony neplatia? O tom že Čaputová vymenovala za veľvyslanca Kočnerovho komplica z kauzy Technopol Kováča ml., som písal už v minulom blogu. Čaputová viac »

Donald Trump, Andrzej Duda, USA

Trump a Duda podpísali dohodu o obrannej spolupráci

23.09.2019 23:02

Dohoda by mala viesť k rozmiestneniu ďalších amerických vojakov v Poľsku.

peniaze, kalkulačka, výplata, zamestnanie, mzda,

Draghi: Oživenie ekonomiky eurozóny je v nedohľadne

23.09.2019 21:58

Ekonomika eurozóny nevykazuje žiadne presvedčivé dôkazy oživenia a pretrvávajúci pokles spracovateľského priemyslu by mohol ohroziť zvyšok ekonomiky.

Boris Johnson / Trump /

Johnson vyzval USA, aby uzavreli novú dohodu s Iránom

23.09.2019 21:37

"Nech existujú akékoľvek námietky voči starej jadrovej dohode s Iránom, je čas pohnúť sa vpred a dosiahnuť novú dohodu," povedal Johnson na pôde OSN v New Yorku.

Dominkánska republika / armáda /

Egyptské bezpečnostné zložky zabili na Sinaji 15 ozbrojencov

23.09.2019 20:57

S odkazom na nemenované egyptské bezpečnostné zdroje o tom dnes informovala agentúra AP.